Hotele inwestycją Euro 2012

20 lutego Sejm przyjął nowelizację ustawy z września 2007 r. umożliwiającą realizację inwestycji zakwalifikowanych jako "przedsięwzięcia Euro 2012"
w trybie specustawy". Hotele, pensjonaty, centra pobytowo-szkoleniowe, które uzyskają ów status, będą traktowane jako przedsięwzięcia finałowego turnieju europejskich mistrzostw w piłce nożnej w 2012 roku.


Pozwoli to na przyspieszenie procesów administracyjnych, głównie budowlanych. Przeciwnicy nowelizacji twierdzą, że zmiana ta nie wpłynie korzystnie na rynek inwestycji w Polsce, ponieważ niepotrzebnie dzieli je na te, które mogą lub nie mogą zostać zakwalifikowane do programu, podczas gdy każda z nich powinna uzyskać taki status bez zbędnych formalności. Kwalifikacja ma być dokonywana na podstawie kryterium niezbędności przez Radę Ministrów. Przeciwnicy zmian w ustawie obawiają się, że brak jasnych kryteriów będzie wzbudzał podejrzenia o korupcję, co może przyczynić się do zawężenia liczby obiektów wpisanych na listę "przedsięwzięć Euro 2012". AW
Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *