Berlin u stóp

Czterogwiazdkowy Hotel Superior andel's został otwarty 10 marca w stolicy Niemiec. Berlin jest trzecim po Pradze i Krakowie miastem, gdzie stanął designerski hotel, należący do austriackich deweloperów Warimpex i UBM. Obiekt zaprojektowany przez londyńską pracownię architektów Jestico + Whiles kosztował 80 mln euro. Hotel dysponuje łącznie 557 pokojami na 10 piętrach, salą balową o powierzchni 570 metrów kwadratowych oraz sky-barem na 14 piętrze 60-metrowej wieży z widokiem na miasto.

Hotelowe centrum konferencyjne ma powierzchnię 3800 metrów kwadratowych, a jego uzupełnieniem jest część fitness i wellness o łącznej powierzchni 550 metrów kwadratowych. Dzięki zmianom dokonanym w istniejącym surowym obiekcie, po raz pierwszy wbudowano w hotelu windy towarowe, które mogą przewozić na poziom piwnicy zarówno autobusy turystyczne, jak i eksponaty targowe o ciężarze do 28 ton. Zdaniem jednego z szefów Vienna International Hotelmanagement AG Rudolfa Tuceka - nowoczesny hotel pasuje do Berlina, który jest jednym z najważniejszych centrów kongresowych. - Także dla UBM Hotel andelŐs Berlin jest największym dotychczas projektem turystycznym - dodaje prezes zarządu firmy Peter Maitz. Na etatach w nowym hotelu zostanie zatrudnionych 250 osób. W Polsce od 2007 roku działa hotel andelŐs w Krakowie, a w czerwcu zostanie otwarty kolejny - w Łodzi.Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *