Konferencyjny zysk hotelu

Autor: Stanisław Buczyński
Wszystko to nie przychodzi samo. Warunkiem zainicjowania tej samonapędzającej się machiny jest wyposażenie hotelu we wszystko, co będzie potrzebne organizatorom i uczestnikom imprez. Wiele z tych aspektów warto uwzględnić już na etapie projektowania i budowy hotelu. Ale hotel funkcjonujący od lat, z istniejącymi już salami czy infrastrukturą, ma nie mniej walorów. Trzeba go tylko doposażyć i dostosować do wymagań współczesnej techniki oraz oczekiwań organizatorów.

ht_2009_03-14.jpg


Podstawowa oferta sprzętowa hotelu

Podstawowym wyposażeniem hotelu są systemy nagłośnienia oraz sprzęt multimedialny i prezentacyjny. Systemy nagłośnienia, czyli zestawy mikrofonów (zarówno przewodowych jak i bezprzewodowych) plus wzmacniacz z mikserem oraz system głośników, są bardzo praktycznym wyposażeniem każdej sali, wykorzystywanej na wszelkiego typu imprezach, od szkoleń po konferencje i eventy. Podobnym powodzeniem cieszy się sprzęt multimedialny - projektory multimedialne, ekrany, monitory LCD lub plazmowe, odtwarzacze, laptopy, ewentualne miksery wizji oraz fonii itp. urządzenia.

Dosyć praktycznym uzupełnieniem wyposażenia jest sprzęt audio i wideo, a więc odtwarzacze CD, DVD, a generalnie odtwarzacze audio wideo plików zapisanych we wszelkich możliwych formatach. Dodatkowo magnetofony i magnetowidy odtwarzające formaty analogowe i cyfrowe, kamery do rejestracji wideo itp. sprzęt do rejestracji dźwięków i obrazów. W przypadku konferencji, narady czy posiedzenia większego gremium znakomitą pomocą w sprawnym zarządzaniu przebiegiem dyskusji jest system konferencyjny.

Składa się z dużej liczby współpracujących ze sobą mikrofonów oraz urządzeń do zarządzania tymi mikrofonami, z modułu do dystrybucji dźwięku, a także z modułów umożliwiających współpracę tego zestawu z innymi systemami, np. z systemem do głosowania. Bardziej zaawansowane systemy konferencyjne posiadają już wbudowaną opcję do głosowania przez wszystkich uczestników.


ht_2009_03-13.jpg

Jeśli konferencja ma charakter międzynarodowy, to zalecanym rozwiązaniem jest uzupełnienie oferty hotelu o systemy do tłumaczeń symultanicznych, które mogą funkcjonować zarówno samodzielnie, jak też współpracować z systemami konferencyjnymi. Znakomitym uzupełnieniem sprzętowej oferty hotelu jest przewodowa sieć komputerowa oraz szerokopasmowy dostęp do internetu (własne łącze). Cennym wyposażeniem na potrzeby sekretariatu konferencji jest oferowany sprzęt biurowy - drukarki, kserokopiarki, faksy, laptopy, komputery PC, monitory, itp. Przydatna jest własna mównica oraz mobil [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Wybierz prenumeratę papierową, albo elektroniczną. Czytaj tak jak Ci wygodnie.

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko, bądź swoją pocztę e-mail
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum wydań od 2005 roku, dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne zniżki na szkolenia Akademii Hotelarza i konferencje organizowane przez „Hotelarza”
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza, skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plKomentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *