Hotel w młynie

3 kwietnia ruszył w Bydgoszczy 4-gwiazdkowy hotel Słoneczny Młyn. Mieści się on w zaadaptowanym XIX-wiecznym młynie zbożowym nad Brdą. Hotel należy do Barbary Komorowskiej, żony wpływowego polityka PSL Zbigniewa Komorowskiego, głównego udziałowca Bakomy i grupy kapitałowej Młyny Polskie Słoneczny Młyn składa się z trzech połączonych budynków: właściwego młyna i dwóch magazynów.Wystrój wnętrz nawiązuje do trendów charakterystycznych na początku XX wieku z elementami secesyjnymi i Art Deco. Hotel dysponuje 96 pokojami, w tym dwoma przystosowanymi dla niepełnosprawnych, a poszczególne piętra mają oddawać klimat kolejnych pór roku. Jedynka kosztuje 336 zł. Atrakcją Słonecznego Młynu są masywne marmurowe schody z kutymi poręczami i ogromny żyrandol zdobiony 82 tys. drobnych kryształów, który sięga do parteru. Ciekawostką są unikatowe w skali światowej, wytwarzane techniką węzła smyrneńskiego i wykonane w stu procentach z wełny dywany. Na piętrze biznesowym znajduje się pięć sal mogących pomieścić łącznie do 300 osób.


W hotelu jest też centrum SPA, restauracja Oliwka na 90 osób specjalizująca się w kuchni śródziemnomorskiej oraz klub nocny na 30 osób. Obiekt jest otoczony ogrodem z możliwością zejścia nad samą rzekę. W planach jest budowa hotelowej przystani. Adaptacja obiektu trwała blisko dwa lata i kosztowała ok. 35 mln zł. Barbara Komorowska, która jest współwłaścicielką Bakomy (od jej imienia i nazwiska powstała nazwa firmy), w 2006 r. odkupiła zrujnowane pozostałości po młynie wraz z działką od Państwowych Zakładów Zbożowych. "Słoneczny Młyn" to czwarty 4-gwiazdkowy hotel w Bydgoszczy, która ma też jeden obiekt 5-gwiazdkowy.Jedną z atrakcji Słonecznego Młynu jest ogromny żyrandol zdobiony 82 tys. drobnych kryształów, który sięga aż do parteru

FOT. HOTEL SŁONECZNY MŁYN, BYDGOSZCZ

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *