Ustka: szykuje się 5-gwiazdkowy mega-kompleks

W czerwcu planowane jest otwarcie w Ustce 5-gwiazdkowego hotelu Grand Lubicz z 310 pokojami, 30 gabinetami SPA i aquaparkiem z basenami termalnymi. Właściciele obiektu, rodzina de Lubicz Szeliskich, posiada już w Ustce 4-gwiazdkowy hotel Lubicz, a cztery lata temu kupili od państwa za 14 mln zł Uzdrowisko Ustka, aby uruchomić w nim nowy kompleks.Obiekt położony jest na 2,5-hektarowej działce w otoczeniu lasów sosnowych, 200 metrów od plaży. Wszystkie pokoje urządzone będą w jednolitej, jasnej stylistyce, stanowiąc, według deklaracji inwestora, połączenie minimalizmu z klimatem 20-lecia międzywojennego. Centrum SPA & wellness zaoferuje zabiegi w ramach medycyny estetycznej, medycyny naturalnej, masaże, zabiegi relaksacyjne na twarz i ciało, pielęgnacyjne, a także profesjonalne usługi fryzjerskie oraz SPA dla dzieci i usługi day SPA.

W ramach aquaparku funkcjonować będą trzy baseny: rekreacyjny – ze zjeżdżalnią, sztuczną rzeką, gejzerami, brodzikiem i 12-osobowymi wannami z wodą solankową, jodowobromową oraz borowinową; sportowy – z czterema torami o długości 25 m i solankowy – z wodą o zasoleniu 12-14 procent (jak w Morzu Martwym), głośnikami pod lustrem wody, kameralnym oświetleniem i barem. Do tego grota solna z tężnią i strefa saun. Ponieważ Ustka słynie z zasobów zdrojowych, takich jak wody mineralne i pokłady leczniczej borowiny, w Grand Lubicz stworzono specjalne pakiety kuracyjne, m.in. na przewlekłe choroby reumatyczne, schorzenia układu oddechowego, terapie kardiologiczne, dermatologiczne itp.

Na terenie Centrum Medycznego będą znajdowały się gabinety diagnostyczne i lekarskie oferujące zabiegi lecznicze z zakresu balneologii, fizykoterapii, hydroterapii czy masaży i rehabilitacji. Centrum konferencyjne hotelu składać się będzie z siedmiu sal łącznie na ok. 870 osób. Pięć z nich zaprojektowano tak aby miały możliwość połączenia w jedną. W hotelu działać będą cztery restauracje, a także lobby bar, disco bar i bar basenowy oraz kawiarnia. Hotel zaoferuje też kręgielnię, korty tenisowe, boiska do squasha, koszykówki, siatkówki i badmintona, klub bilardowy, sale fitness, pokój gier i zabaw z grami interaktywnymi i „małpim gajem” itp. Inwestorem kompleksu jest Lubicz Group, firma będąca właścicielem kosmetycznego przedsiębiorstwa Pierre René, osiedla apartamentów wakacyjnych w Rowach, a także drugiego hotelu w Ustce z 56 pokojami i Centrum Wellness & SPA. W lutym 2010 roku spółka Hotel Lubicz kupiła prywatyzowane Uzdrowisko Ustka, które m.in. dzierżawiło dwa obiekty hotelowe po 200 miejsc. Nowi właściciele od początku planowali rozbudować zakres usług o zabiegi w oparciu o wody termalne i

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

1 komentarz do “Ustka: szykuje się 5-gwiazdkowy mega-kompleks

  1. Taki potencjał a efekt marny. Firma powinna zdecydowanie zainwestować w szkolenie pracowników. Nawet najpiękniejszy z basenów nie zastąpi kultury i dobrych manier. Ja osobiście miałam szokujące doświadczenie w tym hotelu z zastraszaniem mnie włącznie ( z powodu opinii na Trip Advisor). Koszmarny pobyt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *