W czerwcu Qubus w Gdańsku

Na połowę czerwca zaplanowano otwarcie w Gdańsku 4-gwiazdkowego hotelu sieci Qubus. Powstaje on w budynku po starym spichlerzu przy ulicy Chmielnej i będzie graniczył z zabytkową Wyspą Spichrzów. - Wszystkie prace idą zgodnie z planem. Inwestor planuje przekazać nam budynek pod koniec kwietnia - informuje Rafał Willich, dyrektor Qubus Hotel Gdańsk. Inwestorem i jednocześnie developerem adaptującym budynek na potrzeby hotelu jest krakowska firma KK Investment, specjalizująca się w rozbudowie obiektów o charakterze zabytkowym.


W grudniu 2007 r. podpisała ona umowę dzierżawy z wrocławską firmą Qubus Hotel Management, na mocy której Qubus daje swoją nazwę i wsparcie operacyjne, w zamian za co będzie zarządzał hotelem przez 20 lat. Na podobnej zasadzie do sieci wszedł wcześniej Qubus Hotel Prestige w Katowicach. Gdański Qubus zaoferuje gościom 184 miejsca noclegowe w 110 jedno- i dwuosobowych pokojach, restaurację, siłownię, saunę i centrum konferencyjne. - Atutem będzie na pewno doskonały widok na starówkę oraz pakiet usług dodatkowych - mówi Dagmara Szczepaniuk, specjalista ds. marketingu.
Qubus Hotel Gdańsk będzie trzynastym obiektem sieci, piątym czterogwiazdkowym hotelem w Gdańsku i siódmym w Trójmieście. Obecnie Qubus posiada hotele m.in. w Krakowie, Wrocławiu, Katowicach i Łodzi. Na przyszły rok zaplanowano otwarcie Qubus Hotel Bielsko-Biała, który będzie dzierżawiony od firmy Bielsko Business Center 2 budującej w centrum miasta galerię o charakterze handlowo-mieszkaniowo-hotelowym. Hotel w Gdańsku jest pierwszą inwestycją sieci w Polsce północnej.


Gdański Qubus powstaje w budynku po starym spichlerzu, będzie graniczył z zabytkową Wyspą Spichrzów. Na zdjęciu obok wizualizacjaKomentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *