Powstaną hotele przy lotniskach

Przy polskich lotniskach szykują się co najmniej trzy nowe hotele. Okęcie ma już gotową koncepcję, podkrakowskie Balice ogłosiły przetarg na operatora, Wrocław przygotowuje analizę marketingową projektu.
Pracownia JEMS wygrała przetarg na koncepcję architektoniczno-budowlaną pięciogwiazdkowego hotelu Marriott Renaissance, który powstanie nad istniejącym parkingiem wielopoziomowym naprzeciwko Terminalu 2 na Okęciu. Budowa zakończyć się ma w drugim kwartale 2012 r. przed Mistrzostwami Europy w piłce nożnej.Przetarg na wykonawcę obiektu rozstrzygnięty zostanie w połowie przyszłego roku. W hotelu znajdzie się 220 pokoi dla 400 gości i część konferencyjna o powierzchni 1,5 tys. mkw. Dzięki tej inwestycji na terenie warszawskiego lotniska będą działały dwa hotele (obydwa zarządzane przez Marriott), które zaoferują ponad 700 miejsc noclegowych.
Na konkurs zorganizowany przez Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze i Stowarzyszenie Architektów RP zgłosiło się 117 pracowni.


Zwycięski projekt przewiduje stworzenie eleganckiej, szarej bryły hotelu, wewnątrz utrzymanej w ciepłych barwach.
Nowy hotel powstanie też przy drugim co do wielkości lotnisku w Polsce - Kraków Balice.
Zarząd tamtejszego Międzynarodowego Portu Lotniczego utworzył spółkę, której zadaniem będzie budowa hotelu. Ogłoszono już przetarg na operatora obiektu oraz opracowanie modelu finansowania inwestycji. Ostateczne rozwiązania dotyczące wielkości i standardu obiektu będą zależeć od zapotrzebowania przyszłego operatora hotelu. Lotnisko chciałoby, aby był to obiekt składający się z części cztero- i dwugwiazdkowej. Do użytku powinien zostać oddany za dwa lata.
Również Port Lotniczy Wrocław ogłosił ostatnio przetarg na wykonanie analizy marketingowej w zakresie planowanej budowy hotelu. Przetarg rozstrzygnięty ma być w ciągu pół roku.Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *