Ruch w Mikołajkach i okolicach

Firma Cushman & Wakefield, doradca w dziedzinie nieruchomości, została wyłącznym agentem przy komercjalizacji obiektu hotelowo-apartamentowego z 5-gwiazdkowym hotelem SPA w Mikołajkach, realizowanego przez firmę Inpro. W kwietniu ruszyła też budowa hotelu Sheraton Mazury Lakes Resort pod Mikołajkami realizowana przez Europejski Fundusz Hipoteczny. Zespół apartamentowo-hotelowy budowany przez Inpro położony będzie na półwyspie z bezpośrednim dostępem do Jeziora Mikołajskiego.

Na obszarze ponad 25 tys. mkw. powstanie 152 pokoi hotelowych, 100 apartamentów oraz powierzchnia konferencyjna na ok. 300 osób, restauracja i bar. W kompleksie znajdą się również: zespół wellness & spa, gabinety odnowy biologicznej, dwupoziomowa część sportowo-rekreacyjna z basenem, saunami, salami fitness, siłownią itp. Rozpoczęcie budowy planowane jest latem, a otwarcie na koniec 2011 r. Zadaniem Cushmana jest znalezienie dla niego operatora.

Sheraton usytuowany będzie w okolicach jezior Tałty i Tałtowisko. Zaoferuje 274 pokoje, w tym 17 apartamentów, a poza tym dwie restauracje, kawiarnię, piwniczkę z winami, salę bar & cigar lounge oraz dodatkową restaurację położoną przy basenie. Ponadto znajdzie się tam 2,2 tys. mkw. powierzchni konferencyjnej, sala fitness, basen oraz SPA. Oficjalne otwarcie zaplanowano na 29 kwietnia 2011 r. Hotel będzie zarządzany przez Starwood Hotels & Resorts pod marką Sheraton, a jego właścicielem będzie Europejski Fundusz Hipoteczny S.A.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *