Kolejne hotele w IGHP

Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego kontynuuje swój dynamiczny rozwój. W ostatnich tygodniach do Izby przystąpiły kolejne hotele sieciowe i indywidualne. W ciągu kilku miesięcy w IGHP przybyło ok. 6 tys. pokoi, czyli prawie połowa jej wcześniejszego stanu posiadania.

Wśród nowych hoteli siecowych, które ostatnio przystąpiły do Izby, są:

– DeSilva (Katowice, Warszawa Piaseczno, Apartamenty Zgoda)
– Hotele Warszawskie Syrena (Polonia Palace, MDM, Metropol)
– Dr Irena Eris (Wzgórza Dylewskie i Krynica Zdrój)
– Mercure Warszawa Airport
– Sheraton Sopot
łącznie z blisko 1,3 tys. pokoi oraz hotele niezależne

– Kuracyjny (Gdynia) – 27 pokoi
– Gniecki (Gdańsk) – 40 pokoi
– Gdańsk (Gdańsk) – 96 pokoi
– Oliwski (Gdańsk) – 52 pokoje
– Mera SPA (Sopot) – 145 pokoi
– Wersal (Zakopane) – 45 pokoi
– Forum (Lublin) – 30 pokoi
łącznie z ponad 420 pokojami.

– Cieszymy się, że hotelarze w Polsce tak licznie odpowiadają na nasze apele o konieczności zjednoczenia się i stworzenia silnej organizacji reprezentującej branżę – mówi Janusz Mitulski, wiceprezes IGHP. – Tylko poprzez konsekwentny proces integracji sektora hotelowego i współpracę w IGHP będziemy w stanie sprostać rosnącym i coraz bardziej złożonym wyzwaniom, przed jakimi stoi dzisiaj cała branża. Ponadto do Izby przyłączył się Zespół Szkół Ekonomiczno–Hotelarskich im. Emilii Gierczak w Kołobrzegu. – Jest nam niezmiernie miło, że kolejne obiekty zdecydowały się przyłączyć do największej organizacji branżowej. Szczególnie witamy w naszym gronie szkołę hotelarską z Kołobrzegu, gdyż wspieranie edukacji jest jednym z priorytetów działalności IGHP – powiedział Andrzej Saja, wiceprezes IGHP. Łącznie od nowego roku i przejęcia szefostwa Izby przez Ireneusza Węgłowskiego, IGHP powiększyła się o ok. 6 tys. nowych pokoi m.in. sieci Hotele Gołebiewski i Louvre Hotels Group. Jeszcze w ubiegłym roku reprezentowała ok. 13 tys. pokoi czyli w ciągu kilku miesięcy Izba powiększyła swój potencjał prawie o połowę. W Polsce funkcjonuje ok. 120 tys. pokoi w ok. 2,3 tys. hoteli.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *