Holiday w Bydgoszczy

W Bydgoszczy powstanie 4-gwiazdkowy hotel sieci Holiday Inn. Jego inaugurację zaplanowano na wrzesień 2010 roku. Właścicielem hotelu będzie deweloper Budizol SA z Włocławka. W negocjacjach umowy franczyzowej z InterContinental Hotels Group, do której należy marka Holiday Inn, reprezentowała go firma doradcza Colliers International.

ht_2009_09-5.jpg

Bydgoski Holiday Inn ze 138 pokojami, zlokalizowany przy ulicy Grodzkiej na Starym Mieście, będzie czwartym obiektem tej marki w Polsce. W ramach sieci działają już: 5-gwiazdkowy hotel w Krakowie oraz 4-gwiazdowe w Warszawie i podwarszawskim Józefowie. W Krakowie funkcjonuje też 3-gwiazdkowy hotel Express by Holiday Inn. Zgodnie z warunkami umowy pomiędzy Colliers International a Hotele Grupy Budizol SA, Colliers będzie konsultantem operacyjnym firmy przez pierwsze dwa lata trwania kontraktu - rok w okresie budowy hotelu oraz rok po jego otwarciu. W budynku, obok hotelu, mają się też znaleźć apartamenty mieszkalne.


Obecnie w Bydgoszczy działa jeden hotel 5-gwiazdkowy i trzy 3-gwiazdkowe, żaden z nich nie należy do międzynarodowej sieci. Bydgoszcz będzie jednym z miast, w których odbywać się mają spotkania dyplomatów i grup roboczych podczas polskiej prezydencji w Unii Europejskiej w drugiej połowie 2011 roku. Działająca od dwudziestu lat firma Budizol realizuje mieszkalne i komercyjne projekty deweloperskie głównie w woj. kujawsko-pomorskim, ale też w innych częściach kraju. Wśród dotychczasowych realizacji znajdują się m.in. apartamentowce: Green House New Generation na warszawskim Mokotowie przy al. Niepodległości oraz w Konstancinie, Łodzi, Płocku i Włocławku, a także centra handlowe w Gdyni, Włocławku, Inowrocławiu i Elblągu. Budizol jako generalny wykonawca zajmował się też nadbudową siedziby Ministerstwa Sprawiedliwości w Warszawie.


Dział Inwestycji Hotelowo-Rekreacyjnych Colliers International Poland funkcjonuje od blisko 5 lat. Wśród transakcji, w których doradzał dział, znajdują się: wsparcie przy zawarciu umowy franczyzy na hotel Hilton w Gdańsku, studium wykonalności Stadium City przy Stadionie Narodowym dla Narodowego Centrum Sportu, doradztwo w procesie zakupu LIM Center obejmującego Warsaw Marriott Hotel, sprzedaż hotelu Grand w Łodzi, studium wykonalności dla Airport Hotel Warszawa, a także wycenę dla hotelu Hyatt Regency w Warszawie

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.