Holiday w Bydgoszczy

W Bydgoszczy powstanie 4-gwiazdkowy hotel sieci Holiday Inn. Jego inaugurację zaplanowano na wrzesień 2010 roku. Właścicielem hotelu będzie deweloper Budizol SA z Włocławka. W negocjacjach umowy franczyzowej z InterContinental Hotels Group, do której należy marka Holiday Inn, reprezentowała go firma doradcza Colliers International.


Bydgoski Holiday Inn ze 138 pokojami, zlokalizowany przy ulicy Grodzkiej na Starym Mieście, będzie czwartym obiektem tej marki w Polsce. W ramach sieci działają już: 5-gwiazdkowy hotel w Krakowie oraz 4-gwiazdowe w Warszawie i podwarszawskim Józefowie. W Krakowie funkcjonuje też 3-gwiazdkowy hotel Express by Holiday Inn. Zgodnie z warunkami umowy pomiędzy Colliers International a Hotele Grupy Budizol SA, Colliers będzie konsultantem operacyjnym firmy przez pierwsze dwa lata trwania kontraktu - rok w okresie budowy hotelu oraz rok po jego otwarciu. W budynku, obok hotelu, mają się też znaleźć apartamenty mieszkalne.


Obecnie w Bydgoszczy działa jeden hotel 5-gwiazdkowy i trzy 3-gwiazdkowe, żaden z nich nie należy do międzynarodowej sieci. Bydgoszcz będzie jednym z miast, w których odbywać się mają spotkania dyplomatów i grup roboczych podczas polskiej prezydencji w Unii Europejskiej w drugiej połowie 2011 roku. Działająca od dwudziestu lat firma Budizol realizuje mieszkalne i komercyjne projekty deweloperskie głównie w woj. kujawsko-pomorskim, ale też w innych częściach kraju. Wśród dotychczasowych realizacji znajdują się m.in. apartamentowce: Green House New Generation na warszawskim Mokotowie przy al. Niepodległości oraz w Konstancinie, Łodzi, Płocku i Włocławku, a także centra handlowe w Gdyni, Włocławku, Inowrocławiu i Elblągu. Budizol jako generalny wykonawca zajmował się też nadbudową siedziby Ministerstwa Sprawiedliwości w Warszawie.


Dział Inwestycji Hotelowo-Rekreacyjnych Colliers International Poland funkcjonuje od blisko 5 lat. Wśród transakcji, w których doradzał dział, znajdują się: wsparcie przy zawarciu umowy franczyzy na hotel Hilton w Gdańsku, studium wykonalności Stadium City przy Stadionie Narodowym dla Narodowego Centrum Sportu, doradztwo w procesie zakupu LIM Center obejmującego Warsaw Marriott Hotel, sprzedaż hotelu Grand w Łodzi, studium wykonalności dla Airport Hotel Warszawa, a także wycenę dla hotelu Hyatt Regency w Warszawie.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *