Powstanie hotel przy lotnisku w Modlinie

Władze lotniska w Modlinie chcą uruchomić przy nim hotel. – Postępowanie zaczniemy najpóźniej w lipcu – powiedział agencji informacyjnej Newseria Biznes Piotr Okienczyc, prezes Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin. Otwarcie hotelu planowane jest w 2016 roku. Będzie to największa z inwestycji okołolotniskowych przygotowywanych przez port lotniczy Modlin.

Prezes ma nadzieję na szybkie wyłonienie partnerów do uruchomienia hotelu, bo „jest to biznes, który jest intratny”. Ostatnio otwarto hotele Hampton by Hilton przy lotnisku Okęcie i im. Lecha Wałęsy w Gdańsku, kończy się budowa Hilton Garden Inn przy lotnisku Kraków-Balice. – Mieliśmy postępowanie wcześniej i pojawiły się firmy chcące to zrobić – stwierdził Piotr Okienczyc. Budowa hotelu to niejedyna inwestycja. Łącznym nakładem 40 mln zł w Modlinie powiększona zostanie m.in. ogrodzona część lotnicza, port lotniczy szykuje się też do rozbudowy terminalu pasażerskiego. Zwiększenie przepustowości lotniska jest potrzebne, bo w sezonie zimowym przybędzie połączeń. Pod koniec października, czyli po wejściu w życie zimowego rozkładu lotów, bazę w Modlinie otworzy Ryanair. Jest on obecnie jedynym przewoźnikiem na tym lotnisku. Piotr Okienczyc zapowiada jednak, że w przyszłym roku Ryanair będzie miał w Modlinie konkurencję. – Jesteśmy w trakcie rozmów. W sezonie 2015 powinniśmy już rozpocząć współpracę z kolejnym przewoźnikiem. Mówimy o liniach zarówno tanich, jak i czarterowych. Rozmawiają z nami także tradycyjni przewoźnicy. Ci, z którymi prowadzimy najbardziej intensywne rozmowy, nie operują z lotniska Chopina – informuje. Przez pierwszych pięć miesięcy tego roku Modlin obsłużył ponad 600 tys. pasażerów, a cel na cały rok to 1,6

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *