Hotel Bończa na wodzie

Hotel Bończa
Lokalizacja: Szczecin
Właściciel: Zdzisław Łubkowski
Kategoria przyznana: ***
Liczba pokoi: 20
Liczba miejsc noclegowych: 32
Liczba lokali gastronomicznych: 3 (w tym 1 konferencyjno gastronomiczna)
Kompleks SPA: w trakcie budowy
Liczba zatrudnionych: 18 osóbHotel został wybudowany w 2001 roku w stylu pałacowym na ruinach i fundamentach byłej elektrowni wodnej wybudowanej w latach 20. ubiegłego wieku. W czasie działań wojennych II wojny światowej obiekt uległ całkowitemu zniszczeniu, a ruiny straszyły do roku 1999, kiedy to obecny właściciel Zdzisław Łubkowski, mając wizję powstania w tym miejscu kameralnego, familijnego hotelu, kupił je od Szczecińskich Zakładów Energetycznych. Przez ponad 1,5 roku wyburzono resztki ruin pozostawiając tylko fundamenty, czyszcząc z gruzów i zanieczyszczeń koryto rzeki Płoni, odnawiając obmurza rzeki oraz budując nowy budynek na starych fundamentach byłej elektrowni.


Bończa przeszedł kategoryzację i standaryzację, przez Urząd Wojewódzki w Szczecinie, uzyskując kategorię Hotel o standardzie trzy gwiazdki. W ciągu 8-letniej działalności hotel wyróżniony został siedmiokrotnie przez Pascala w roku 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007 oraz został laureatem Certyfikatu Najlepszej Jakości Usług 2004 r. przyznanym przez Kapitułę Polskiej Gali Jakości otrzymując Certyfikat Najlepszej Jakości Usług. Obiekt znajduje się w samym centrum historycznej, prawobrzeżnej części Szczecina - Dzielnicy Dąbie. Usytuowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie zabytkowego kościoła Mariackiego z XV w. w stylu neogotyckim oraz renesansowego pałacyku Księcia Barnima I z XV w., w niewielkiej odległości od Puszczy Goleniowskiej i Puszczy Bukowej oraz zaledwie 500 m od największego na Pomorzu Zachodnim jeziora Dąbie.


Hotel położony jest zaledwie 800 m od głównej trasy wlotowej do Szczecina. Niewielka odległość dzieli go od centrum Szczecina (10 km), lotniska w Goleniowie (20 km) oraz zaledwie 18 km od Goleniowskiego Parku Przemysłowego, autostrady nr 6 z dogodnym dojazdem do Świnoujścia, Poznania, Wrocławia, Warszawy, Krakowa, Gdańska, Gdyni. W jednej z sal restauracyjnych znajduje się ciekawostka architektoniczna - podświetlana szklana podłoga, z przepięknym widokiem przepływającej pod hotelem nurtu rzeki Płoni.Wielkość szklanej podłogi wynosi 30 m kw. W niedalekiej przyszłości w hotelu zostanie oddany dodatkowo do użytku zespół SPA, sala bilardowa bezpośrednio połączona z lobby barem oraz siłownia. Projekt budowlany został opracowany przez Szczecińską Pracownię Architektoniczną "ARKADA", a projektantką bryły budynku była mgr inż. Urszula Klepaszka. Architekturę wnętrz zaprojektował właściciel hotelu.Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *