Hotel IKEA w Gdyni

15-kondygnacyjny hotel z centrum konferencyjnym chce postawić w Gdyni Inter IKEA Centre Group, która zaczęła inwestować w branżę deweloperską. Hotel ma być ulokowany w sąsiedztwie drapacza chmur Sea Towers.

IKEA jest właścicielem terenu przy ul. Hryniewickiego, który kupiła od spółki WTC. Jednak, aby postawienie hotelu było możliwe, władze miasta muszą zmienić wcześniejszy plan zagospodarowania przestrzennego okolic Sea Towers. - Zmiana planu zagospodarowania przestrzennego okolic ulicy Hryniewickiego jest niezbędna, ponieważ poprzedni plan sporządzony został już kilka lat temu. Tymczasem inwestor, który nabył grunt w tym rejonie, chce postawić budynek z punktu widzenia miasta niezwykle atrakcyjny - tłumaczy Michał Guć, wiceprezydent Gdyni, na łamach "Polski. Dziennika Bałtyckiego". Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, hotel może zostać wybudowany w ciągu trzech lat.Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *