Ulgi dla hotelarzy w Bydgoszczy

Prezydent Bydgoszczy, Konstanty Dombrowicz, proponuje zwolnienie z podatku od nieruchomości każdego nowo powstałego hotelu. Projekt uchwały zostanie przedstawiony podczas sesji Rady Miasta 28 października.

Okres zwolnienia z podatku byłby zależny od standardu hotelu: do trzech lat dla hoteli
3-gwiazdkowych, do czterech lat dla hoteli 4-gwiazdkowych, do pięciu lat dla obiektów najwyższej klasy. Według projektu uchwały, zwolnienie nowo wybudowanych obiektów przysługiwałoby począwszy od 1 stycznia roku następującego po roku, w którym rozpoczęto użytkowanie obiektu.
W ostatnim czasie otwarto w Bydgoszczy kilka hoteli, w tym pierwszy w województwie kujawsko-pomorskim pięciogwiazdkowy Bohema oraz 4-gwiazdkowy Słoneczny Młyn. Kolejny duży obiekt otwarty zostanie już w przyszłym roku (Holiday Inn). Władze miasta chcą, by taka sytuacja na rynku hotelarskim utrzymywała się jak najdłużej. Bydgoszcz każdego roku jest organizatorem wielu imprez sportowych, kongresów oraz wydarzeń kulturalnych, a w czasie prezydencji Polski w UE będzie jednym z kilku miast-gospodarzy spotkań polityków, dyplomatów i urzędników europejskich.
Od kilku lat Bydgoszcz stara się podnieść swoją atrakcyjność turystyczną i inwestycyjną. Trwa proces przywracania miastu Wyspy Młyńskiej, niedługo rozpocznie się budowa mariny, miasto otrzymało również dotację z Unii Europejskiej na rewitalizację śródmieścia. Uchwała, która zostanie poddana pod głosowanie radnych, stanowi uzupełnienie do wcześniej podjętych działań. Obecnie w Bydgoszczy działają 24 hotele:

  •  jeden - 5-gwiazdkowy,
  •  cztery - 2-gwiazdkowe,
  •  siedem - 3-gwiazdkowych,
  •  jedenaście - 2-gwiazdowych,
  •  jeden - 1-gwiazdkowy.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *