Antracyt niesprzedany

Jastrzębskiej Spółce Węglowej nie udało się sprzedać 2-gwiazdkowego hotelu Antracyt w Gdyni. Za prawo do wieczystego użytkowania nieruchomości
o powierzchni 1,5 tys. mkw. wraz z hotelowym budynkiem spółka chciała otrzymać 11 mln zł. Jednak do przetargu nikt się nie zgłosił.

Położony w najdroższej lokalizacji w Gdyni - na Kamiennej Górze, obok rezydencji biznesmena Ryszarda Krauzego i bulwaru nadmorskiego, 45-pokojowy hotel Antracyt został wystawiony na sprzedaż po raz drugi. Rok temu spółka chciała 15 mln zł. Sam budynek, postawiony przed II wojną światową i przebudowany w latach 70., znajduje się w nie najlepszym stanie i wymaga inwestycji remontowych, a do tego cała Kamienna Góra, jako dzielnica zabytkowa, jest objęta ochroną konserwatorską i w bryle budynku nie można wiele zmieniać.
Zarząd JSW rozważa teraz ponowne wystawienie obiektu do przetargu za niższą cenę lub przekazanie go do podległej Jastrzębskiej Agencji Turystycznej, która znajduje się w trakcie prywatyzacji. Sprzedaż nieruchomości niezwiązanych z podstawową działalnością spółki jest jednym z elementów strategii JSW w okresie dekoniunktury.Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *