EFH upada

Zarząd Europejskiego Funduszu Hipotecznego złożył 30 lipca wniosek o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu. Wcześniej w sądzie pojawiły się dwa wnioski wierzycieli o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej spółki.

Sąd podjął decyzję o zabezpieczeniu majątku EFH przez ustanowienie tymczasowego nadzorcy sądowego. O ciężkiej sytuacji EFH pisaliśmy w kwietniowym „Hotelarzu” w tekście „EFH walczy o przetrwanie”. I wygląda, że zaczyna te walkę przegrywać. 30 czerwca bank PKO BP wypowiedział umowę kredytową spółce zależnej Masuria Hotel w wysokości 12,2 mln. Na skutek wypowiedzenia umowy spółka Masuria Hotel zobowiązana była do spłaty kredytu do końca lipca. „Brak spłaty zadłużenia w oznaczonym terminie spowoduje podjęcie przez Bank działań mających na celu doprowadzenie do jak najszybszej spłaty zaległości, w szczególności może wystawić bankowy tytuł egzekucyjny, a następnie złożyć do sądu wniosek o nadanie temu tytułowi klauzuli wykonalności albo złożyć do sądu pozew o zapłatę w celu uzyskania tytułu wykonawczego” poinformowała spółka. W lipcu do sądu trafiły dwa wnioski osób prywatnych o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej spółki. 30 lipca Fundusz złożył swój wniosek. Jeszcze w czerwcu EFH zawarł umowę sprzedaży za tysiąc zł udziałów w spółce Łeba Hotel firmie ZEN 2014. Jak poinformował zarząd EFH, cena sprzedaży uzasadniona była wysokością zobowiązań, w szczególności publicznoprawnych, które wynosiły ponad milion zł oraz wynikających z umowy kredytowej z Raiffeisen Bank na ponad 8,3 mln zł i innych zobowiązań w kwocie 646

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *