Europa w Lublinie na sprzedaż

Hotel Europa w Lublinie został wystawiony na sprzedaż przez Bieszczadzkie Schroniska i Hotele PTTK. Jednak przetarg, do którego zgłosiło się dwóch chętnych, anulowano, bo pojawiło się dwóch kolejnych. Europa z 75 pokojami mieści się w zabytkowej kamienicy w centrum Lublinia i zalicza się do najlepszych hoteli w mieście.

Przetarg miał zostać rozstrzygnięty do końca lipca, ale właściciel hotelu zdecydowal się go unieważnić. – Zaproponowane przez oferentów kwoty nie były dla nas satysfakcjonujące – powiedział „Kurierowi Lubelskiemu” Józef Szymbara, prezes spółki Bieszczadzkie Schroniska i Hotele PTTK. Poza przetargiem zgłosiły się dwie nowe firmy, które miały zaproponować korzystniejsze warunki. – Przystąpimy do negocjacji z nimi wszystkimi – zapowiada prezes spółki. Nie zdradza, jakie firmy zainteresowane są nabyciem hotelu. Wiadomo jedynie, że wszystkie pochodzą z Polski i jest wśród nich sieć hotelarska. Nie ma natomiast spółki Europa, która obecnie dzierżawi budynek, ma podpisaną umowę do 2020 roku i prawo pierwokupu. Uruchomiony w 1877 roku hotel był wzorowany architektonicznie na warszawskim hotelu Europejskim. W 1991 roku wojewoda przekazał go na własność PTTK, które wydzierżawiło budynek firmie Zomar z

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *