Inwestor zastępczy dla Barbarki

Spółka Interferie podpisała umowę z warszawską firmą Portico Project Management, która zwyciężyła w przetargu na inwestora zastępczego, nadzorującego budowę kompleksu hotelarsko-konferencyjnego Barbarka II w Świnoujściu.Umowa opiewa na kwotę 1,7 mln zł. Według harmonogramu, na początku przyszłego roku rozpocznie się wyburzanie dawnego budynku Barbarki II, a pod koniec pierwszego kwartału - rozpoczęcie prac budowlanych. Nowy ośrodek ma zostać otwarty w połowie 2011 roku. Kompleks będzie miał około 300 pokoi. Jest to największa inwestycja Interferii, a jej całkowity koszt wyniesie około 100 mln złotych.


Portico będzie obecnie weryfikował kosztorysy i przygotowywany projekt wykonawczy nowego obiektu, a następnie będzie odpowiedzialny za cały zakres działań aż do uruchomienia inwestycji: nadzór nad przetargami mającymi na celu wyłonienie wykonawców robót oraz dostawców kompleksowego wyposażenia hotelu. Portico Project Management wcześniej był zaangażowany m.in. w doradztwo kosztowe przy nowym Centrum Olimpijskim PKOl w Warszawie oraz w realizację kompleksu w Łodzi złożonego z hotelu Ibis, wielosalowego kina Silver Screen oraz ośmiopiętrowego biurowca, pracował także przy Warsaw Trade Tower. W trakcie realizacji znajduje się krakowski kompleks składający się z hotelu, kina i parkingu wielopoziomowego oraz kompleks biurowo-hotelowy w Gdańsku o powierzchni całkowitej 45 tys. mkw.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *