Problem NBP z hotelem w Łodzi

Irlandzka spółka Airside Holdings chce wybudować w łódzkim Pasażu Rubinsteina 3-gwiazdkowy hotel. Na razie plany te zablokowało Samorządowe Kolegium Odwoławcze na wniosek oddziału NBP, który obawia się, że hotel ułatwiłby napad na bank.


Hotel powstać ma w samym centrum miasta między ul. Piotrkowską a Kościuszki na działce, którą Airside Holdings kupiło dwa lata temu. Na razie stoi na niej opustoszały budynek po restauracji Pizza Hut, który zostanie wyburzony. Na jego miejsce powstać ma nowoczesny czteropiętrowy hotel z restauracją na parterze, klubem fitness w podziemiu i przeszkoloną kawiarnią na pierwszym piętrze. Jednak Samorządowe Kolegium Odwoławcze uchyliło decyzję urzędu miasta, który wydał inwestorowi warunki zabudowy, i skierowało sprawę do ponownego rozpatrzenia. Najprawdopodobniej przychylił się do argumentów lokalnego oddziału NBP, które obawia się, że mieszkańcy hotelu mogliby zaplanować napad na bank, ponieważ byłby on dobrze widoczny z okien nowego budynku.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *