Wreszcie będzie Hilton Garden Inn

Wiosną przyszłego roku w Krakowie otwarty zostanie pierwszy w Polsce hotel sieci Hilton Garden Inn. Będzie to 500. obiekt tej marki na świecie. W ciągu najbliższych
dwóch lat otwartych ma być w Polsce siedem kolejnych hoteli różnych marek Hiltona.Hotel znajdzie się w budynku, który zaczął powstawać na początku 2008 roku jako hotel Zakrzówek. Ulokowany po lewej stronie Wisły vis-a-vis Wawel Hilton Garden Inn oferował będzie 154 pokoje, bezpłatny dostęp do internetu, możliwość korzystania przez całą dobę z Centrum Fitness i Business Center, 400 mkw. powierzchni konferencyjno-bankietowej, podziemny parking na 77 samochodów, restaurację, otwarty przez 24 godziny sklep oraz, oprócz zwykłej usługi prania, pralnię samoobsługową.


W pokojach znajdą się 32-calowe telewizory LCD, specjalnie zaprojektowane na potrzeby tej sieci łóżka typu Garden Sleep System i minilodówki. - Chcemy pozycjonować hotel jako wyższa kategoria średnia. Ceny za nocleg oscylowały więc będą w górnych stanach cen hoteli 4-gwiazdkowych, aby zachować spójność marki.


Liczymy na obłożenie w ciągu roku na poziomie 45-50 proc. - mówi Ulchrich Widmer, wiceprezes ds. rozwoju sieci Hilton w Europie Centralnej. Hotel nastawia się na klientów biznesowych. - Dzięki bliskości centrum, a jednocześnie łatwemu dojazdowi i ofercie, jaką przygotowaliśmy, sądzę, że Hilton Garden Inn stanie się miejscem nr 1 dla spotkań biznesowych - uważa Wojciech Popis, wiceprezes powołanej dla tej inwestycji firmy Hotels Global Investment Group, która jest franczyzobiorcą marki i będzie zarządzała obiektem. Prezesem HGIG jest Maciej Sikorski, który posiada też udziały w krakowskim hotelu Wentzl.


Za doprowadzenie do zawarcia umowy pomiędzy inwestorem a siecią Hilton Worldwide odpowiedzialna była firma HS Consulting z Krakowa. Popis był wcześniej wiceprezesem należącej do krakowskiej firmy deweloperskiej Salwator spółki e-hotele, która jest właścicielem sieci Hotel System. e-hotele podpisały jesienią ub.r. umowę franczyzową na Hilton Garden Inn w Warszawie, ale inwestycja ta się odwleka i, jak nieoficjalnie wiadomo, wystawiona jest na sprzedaż.


Spółka planowała też otwarcie HGI w innej lokalizacji w Krakowie, jednak po wycofaniu się arabskich inwestorów z tych planów nic nie wyszło.- Obecnie mamy w Polsce w przygotowaniu siedem hoteli marek Hilton, HGI i Doubletree by Hilton, dwa zostaną otwarte w przyszłym roku: Hilton w Gdańsku i Hilton Garden Inn w Krakowie. Wyselekcjonowaliśmy też 20 lokalizacji, gdzie mogłyby funkcjonować hotele naszych marek, co to nie znaczy, że zamierzamy otworzyć 20 hoteli - zaznacza Ulrich Widmer. - Ale w Polsce mamy obecnie najwięcej inwestycji w przygotowaniu obok Włoch i Turcji. Na działa na razie jeden Hilton w Warszawie, trwają też inwestycje tej marki, choć się opóźniają, we Wrocławiu i Łodzi. HGI powstać ma, oprócz Warszawy, także w Rzeszowie (gdzie również się opóźnia mimo podpisania umowy franczyzowej).


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *