Wrocław: butikowy hotel w starym spichlerzu…

W połowie listopada we Wrocławiu otwarto czwarty hotel 5-gwiazdkowy - The Granary. Butikowy obiekt z 47 apartamentami ulokowany jest w odrestaurowanym budynku po XVI-wiecznym spichlerzu, stąd jego nazwa. Mieszczący się przy ul. Menniczej na Starym Mieście hotel zrzeszony jest w sieci Small Luxury Hotels of the World, do której z Polski należą Dwór Oliwski w Gdańsku, Le Regina w Warszawie i Blow Up Hall w Poznaniu.


W trzypiętrowym hotelu przykrytym spadzistym szklanym dachem znajdują się apartamenty o pow. od 33 do 85 mkw. (w tym siedem dwupoziomowych) wyposażone w meble przygotowane na specjalne zamówienie i ręcznie wykonane łóżka. W podziemiach umieszczono recepcję, restaurację i sale fitness. Hotel dysponuje parkingiem na 10 samochodów. The Granary - La Suite Hotel należy do międzynarodowej spółki inwestorskiej Star Group Poland, która kupiła zrujnowane pozostałości spichlerza w 2005 r.

Na remont i przygotowanie obiektu do przyjęcia gości wydano 10 mln euro. SGP poprzez swoją firmę Wings zaangażowana jest też w budowę wrocławskiego Hiltona. Koncepcję przekształcenia budynku przygotowało paryskie biuro Gottesman-Szmelcman, które jest też projektantem Hiltona, a projekt architektoniczny wykonało wrocławskie studio Ozone. Nocleg w hotelu kosztuje od 140 do 310 euro. We Wrocławiu działają już 5-gwiazdkowe hotele Sofitel, Radisson i Monopol.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *