Łódzki Grand zamknięty. Na chwilę

Na początku grudnia łódzki hotel Grand został zamknięty na kilka dni. Było to związane z ostatecznym przejęciem go od Orbisu przez Holding Liwa braci Likus, którzy kupili Grand dwa lata temu za 73 mln zł.
30 listopada Orbis zakończył działalność operacyjną w Grandzie. Z hotelu zostało wywiezione wyposażenie należące do spółki z logiem Orbisu: sztućce, porcelana, pościel, ręczniki, zapasy magazynowe, pozostały meble. Po krótkiej przerwie hotel wznowił działalność. Generalny remont ruszy wiosną i potrwa ok. trzech lat, ale hotel ma cały czas przyjmować gości. Dobudowane będą m.in. basen, dwupoziomowy podziemny parking, szklany dach nad dziedzińcem.Zwiększy się też liczba pokoi ze 160 do 200 przez podniesienie dachu. Nowy Grand ma mieć pięć gwiazdek zamiast dotychczasowych trzech. Byłby to pierwszy w Łodzi hotel w tej kategorii. Do braci Likus należą hotele Pod Różą, Copernicus i Stary w Krakowie oraz Monopole w Katowicach i Wrocławiu. Wszystkie ulokowane są w starych, odkupionych i wyremontowanych przez Likusów, kamienicach, podobnie jak wybudowany w latach 80. XIX wieku Grand, który jest jedną z wizytówek Łodzi. Mieszkali tu m.in. Henryk Sienkiewicz, Isadora Duncan, Kirk Douglas, a David Lynch, kręcił w 2003 roku fim "Inland ImpireŇ. Ostatnio wizytówką Łodzi stał się hotel andel's.
Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *