Jeszcze jeden hotel w Toruniu

W Toruniu poza centrum miasta w dzielnicy Bydgoskie Przedmieście powstaje 3-gwiazdkowy hotel połączony z budynkiem XIX-wiecznego kasyna wojskowego. Otwarcie nastąpić ma na przełomie 2010 i 2011 roku.
Prace przy budowie hotelu, w którym mieścić się będzie 25 pokoi, mają rozpocząć się jeszcze w tym roku.Inwestor - toruński deweloper Grupa Press, wielkie otwarcie planuje na grudzień 2010 roku. W gotowym hotelu chce już zorganizować zabawę sylwestrową. - Hotel będzie miał trzy gwiazdki, ale zostanie przystosowany do czterech, by w przyszłości można było podnieść jego standard - powiedział Stefan Burdach, właściciel Grupy Press toruńskim "Nowościom". - W pobliżu jest dużo firm, uniwersytet, a naszym głównym celem jest organizowanie różnych imprez, hotel ma przede wszystkim służyć ich uczestnikom.W budynku starego piętrowego kasyna znajdą się sale restauracyjne, sala bilardowa i kuchnia, obok powstanie nowy gmach z recepcją, pokojami gościnnymi, salami konferencyjnymi, pomieszczeniami biurowymi. Nowy budynek nie będzie nawiązywał do architektury kasyna, ale ma stanowić dla niej nowoczesny kontrast z dużą ilością przeszkleń. Między obiema częściami pojawi się łącznik z jedną salą restauracyjną i jedną konferencyjną. Hotel ma dysponować parkingiem z 24 miejscami pod ziemią i 40 na powierzchni. - Takie parkingi to rzadkość przy hotelach na starówce. Nasz obiekt będzie się znajdował blisko centrum, liczymy więc na to, że dzięki temu goście, zamiast jeździć po Starym Mieście w poszukiwaniu miejsca, w którym by mogli zaparkować, przyjadą do nas - ma nadzieję Burdach.
Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *