Warimpex zarobił w trzecim kwartale

Warimpex odnotował w trzecim kwartale 2009 roku 370 tys. euro zysku. Przychody z działalności hotelowej spadły o 6 proc. do 23 mln, a przez trzy kwartały o 12 proc. do 58 mln.


Ale zarząd austriackiej spółki jest dobrej myśli. - Po dość długim okresie "posuchy" zaobserwowaliśmy w trzecim kwartale 2009 roku stabilizację rynku hotelarskiego, który z zasady reaguje z wyprzedzeniem, stanowiąc tym samym bezpośrednią i pozytywną oznakę aktualnego ożywienia - uważa Franz Jurkowitsch, prezes Warimpeksu. - Istnieje co prawda w tym zakresie zróżnicowanie regionalne, np. Praga i Bukareszt, gdzie sytuacja nadal jest trudna, ale na innych rynkach aktualne perspektywy są znacznie lepsze niż jeszcze na dzień 30 czerwca 2009.
Obłożenie warszawskiego InterContinentala w pierwszych trzech kwartałach wyniosło 71 proc. (2008 - 78 proc.), hotelu Sobieski 57 proc. (68 proc.), krakowskiego Chopina 65 proc. (76 proc.). Wzrosło o 2 proc. obłożenie w krakowskim andelŐsie do 69 proc. Uruchomiony w maju łódzki andel's zanotował obłożenie w wysokości ok.
50 proc., co przewyższyło oczekiwania Warimpeksu.
Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *