7. edycja targów Worldhotel zakończona

W dniach 17-19 września odbyły się w Warszawie 7. Międzynarodowe Targi Wyposażenia Obiektów Noclegowych WorldHotel 2014. Ponad 130 wystawców prezentowało swoją ofertę, a przedstawiciele branży skorzystali ze szkoleń i konferencji.

Znaczenie tego wydarzenia gospodarczego podkreślił w swym przemówieniu Janusz Piechociński, wicepremier i minister gospodarki, pod którego Patronatem Honorowym odbyły się targi. Premier wyraził zadowolenie, iż na Targach WorldHotel widoczna była siła polskiego przemysłu meblarskiego oraz potencjał polskich wyrobów regionalnych. Podczas ceremonii otwarcia rozstrzygnięto konkurs o Nagrodę Ministra Gospodarki na najbardziej przedsiębiorczą firmę, eksportera i innowatora targów WorldHotel 2014. Zwycięzcą została firma FAMEG za kolekcję mebli giętych, a drugie miejsce zdobyła firma KOMAT za ciągi wydawcze. Wręczono również nagrody laureatom konkursu na najlepszą ofertę The Best of WorldHotel 2014. W kategorii Wyposażenie hotelu i infrastruktury okołohotelowej nagrodę główną otrzymała Saint-Gobain Construction Products. za RIGIPS PRO Aku – ściany akustyczne w systemie suchej zabudowy, a wyróżnienia firmy METZLER za składaną podłogę taneczną ARGENTINO oraz Quadriga Poland za COCO TM. W kategorii Urządzenia i sprzęt dla gastronomii hotelowej główna nagroda powędrowała do firmy Rational za SelfCookingCenter 5 Senses - piec konwekcyjno-parowy, zaś na wyróżnienie zasłużyła spółka Gastromedia za cyrkulator Sous Vide Julabo. W kategorii Nowe technologie w zarządzaniu hotelem nagrodę główną przyznano abiLine za recepcję samoobsługową ABLCheck in. Podczas targów odbyło się biznesowe śniadanie dla prezesów i dyrektorów największych hoteli w Polsce „Co dalej z opłatami za korzystanie z utworów muzycznych i filmowych w hotelach? Aktualna sytuacja prawna związana ze złożeniem przez Konsorcjum IGHP wniosku do sądu o unieważnienie tabeli stawek wynagrodzeń za odtwarzanie utworów i przedmiotów praw pokrewnych”. Podczas spotkania ustalono, że IGHP podejmie z organizacjami zbiorowego zarządu negocjacje w zakresie opłat we wniosku o zatwierdzenie nowych tabel wynagrodzeń, zasad zakończenia trwających sporów oraz zawarcia branżowego porozumienia regulującego przejściowo stawki opłat i zasady spłaty zaległości w tantiemach. Wśród wystawców Targów WorldHotel byli m.in. producenci i dystrybutorzy m.in. podłóg, drzwi, mebli, tkanin i tekstyliów. Uwagę przykuwały ekspozycje, na których prezentowano ozdobne donice, designerskie lustra oraz szeroki wachlarz kosmetyków hotelowych. Nowoczesnością przyciągały infokioski oraz aplikacje będące przewodnikami po okolicach obiektu hotelowego, z powodzeniem zastępując papierowe katalogi i ulotki. Dużym zainteresowaniem cieszyły się organizowane podczas targów warsztaty i szkolenia. Pierwszego dnia w ramach „Akademii Hotelarza” odbyły się dwa szkolenia współorganizowane przez „Hotelarza” i Horwath HTL: „Efektywne inwestowanie w obiekt hotelowy” oraz „Promocja hotelu 2014/2015 – trendy i prognozy”. Wzięło w nich udział ok. 40

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *