Nowe hotele w Katowicach

9 marca zostanie otwarty w Katowicach pierwszy w Polsce 4-gwiazdkowy hotel Angelo. Zlokalizowany w centrum miasta obiekt będzie dysponował 203 pokojami i blisko tysiącem mkw. pow. konferencyjnej. Wkrótce w Katowicach pojawić ma się też nowy hotel sieci Best Western.T o szósty hotel marki Angelo po Monachium, Pradze, Pilźnie, Bukareszcie i Jekaterynburgu. Inwestorami są austriaccy deweloperzy Warimpex Finanz und Beteiligungs i UBM Realitätenentwwicklung. Obiektem zarządza sieć Vienna International Hotelmanagement prowadząca m.in. hotele andel’s w Krakowie i Łodzi oraz Jan III Sobieski w Warszawie. Całość kosztów budowy szacowana jest na ok. 30 mln euro.


Według inwestorów, Angelo ma się wyróżniać spośród innych hoteli wzornictwem. „Wyjątkowość koncepcji Angelo tkwi w unikalnej kombinacji nowoczesnego designu oraz wyrazistej kolorystyki inspirowanej Dalekim Wschodem” – twierdzą jego twórcy. Pokoje dysponowały będą regulowaną klimatyzacją, łączem internetowym, monitorami LCD, telewizją satelitarną, minibarem, sejfem pokojowym oraz radiem. Hotel będzie posiadał również apartamenty z aneksami kuchennymi przeznaczone na dłuższe pobyty. Szczególną uwagę poświęcono strefie konferencyjnej. Bogato wyposażone centrum konferencyjno-biznesowe o łącznej powierzchni 982 mkw. znajduje się na pierwszym piętrze hotelu. Wszystkie sale konferencyjne posiadają dostęp do światła dziennego i obszernego foyer przeznaczonego m.in. na przerwy kawowe. Ofertę uzupełnia restauracja Sunrise oraz Jazz Bar.


Na pierwszy kwartał tego roku zapowiadane też jest uruchomienie na granicy Katowic i Chorzowa 4-gwiazdkowego hotelu należącego do sieci Best Western Premiere. Obiekt oferować ma ok. 170 pokoi, sale konferencyjne o pow. ok. 500 mkw. restaurację, bar i salon fitness z sauną. W styczniu z kolei do jednej z największych sieci franczyzowych na świecie – Choice Hotels wszedł katowicki Hotel System (wraz innymi obiektami należącymi do spółki) przyjmując ekonomiczną markę Quality. 3-gwiazdkowy hotel oddany został do użytku wiosną ub.r. i oferuje 204 pokoje centrum konferencyjne z siedmioma salami oraz strefę Wellness

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *