Pomysł na 12 miesięcy

Autor: Anna Kłossowska
Włoski region Trentino kojarzy się głównie z możliwością uprawiania sportów zimowych. Tymczasem można tu wypoczywać cały rok, regenerując się nie tylko na powietrzu, ale i w licznych SPA. Mogą one stanowić przykład dla polskich obiektów w ośrodkach górskich, jak wydłużyć sezon na cały rok. W 1999 r. Autonomiczna Prowincja Trento, leżąca na północy Włoch na granicy z Austrią, wdrożyła nowy program Wellness (po włosku benessere). Miał on na celu intensywny rozwój tego typu usług w powiązaniu z ofertą noclegową. Pięć lat później powstało konsorcjum Vita Nova, gromadzące 21 wspólników-fundatorów działających w sferze Wellness. Przystąpienie do niego nowych członków uzależnione jest od spełnienia określonych, bardzo rygorystycznych kryteriów.  
Dziś marką Vita Nova w Trentino może pochwalić się 45 hoteli. Konsorcjum stworzyło też własną, ekskluzywną linię kosmetyków Ribes Nigrum na bazie czarnej porzeczki, lokalnego produktu Trentino. Owoce uprawiane są na polach 1300 rolników- producentów. Produkt finalny, czyli kremy i balsamy Ribes Nigrum w oparciu o uzyskany ekstrakt, powstają w laboratoriach Effegilab w miejscowości Lavis pod Trydentem. Te biokosmetyki, wyprodukowane w oparciu wyłącznie o składniki naturalne, bez dodatku konserwantów i nietestowane na zwierzętach – używane są tylko w hotelach Vita Nova.
Andalo Do tej miejscowości, położonej 1039 m n.p.m., jeszcze do niedawna zjeżdżali głównie narciarze. To stąd można w kwadrans dostać się kolejką na trasy należące do Skirama Dolomiti Adamello-Brenta, jednego z dwóch okręgów narciarskich w regionie, liczącego w sumie 380 km tras i 150 wyciągów. Na samym płaskowyżu Paganella, na którym leży Andalo, można skorzystać z 50 km tras, dostępnych również snowboardzistom. W liczącym poza sezonem zaledwie tysiąc dusz Andalo powstaje jednak coraz więcej hoteli, a ich oferta wybiega poza ramy sezonu zimowego. Tak jest w przypadku należącego do Vita Nova 4-gwiazdkowego Park Hotel Sport, położonego w samym centrum miasteczka. – W naszym hotelu dominują pobyty tygodniowe – informuje Claudia Bottamedi, manager hotelu, a zarazem córka właścicieli. – Latem raz w tygodniu, w ramach pakietu, oferujemy wycieczkę w góry z licencjonowanym przewodnikiem alpejskim, przejażdżkę rowerami górskimi, które można na miejscu wypożyczyć gratis, górską wspinaczkę czy wyprawy po szlakach Parku Narodowego Adamello Brenta.  
Zachęcamy do gry w tenisa na należącym do nas korcie, wyjazdu nad odległe o 5 km jezioro Molveno, na którym można uprawiać wszelkie sporty wodne i opala [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Wybierz prenumeratę papierową, albo elektroniczną. Czytaj tak jak Ci wygodnie.

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko, bądź swoją pocztę e-mail
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum wydań od 2005 roku, dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne zniżki na szkolenia Akademii Hotelarza i konferencje organizowane przez „Hotelarza”
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza, skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plKomentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *