Łódź: Polonia odzyskała gwiazdki….

Polonia Palast, należąca do spółki Skarbu Państwa Centrum-Hotele, po siedmiu latach od utraty swoich dwóch gwiazdek ponownie stała się skategoryzowanym hotelem. Wybudowana w 1913 roku Polonia Palast jest jednym z najstarszych łódzkich hoteli. W styczniu 2003 roku utraciła jednak status hotelu z uwagi na katastrofalny stan budynku, niedostosowanie do obowiązujących przepisów oraz niską jakość świadczonych usług.
W 2007 roku rozpoczęto remont budynku, który przyśpieszył w 2008 roku po przekształceniu Przedsiębiorstwa Turystycznego Łódź w spółkę Centrum-Hotele. Część kosztów remontu, obejmującego m.in. wymianę wszystkich okien, odnowienie zabytkowej fasady i odświeżenie pokoi, pokryło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Hotel dysponuje 83 pokojami, dwoma salami konferencyjnymi i restauracją śniadaniową. Do Cetrum-Hotele należy pięć 2- i 3-gwiazdkowych hoteli w Łodzi, co stanowi blisko 30 proc. całej bazy noclegowej w mieście. Spółka jest obecnie w trakcie procesu prywatyzacyjnego. Do połowy roku ma być sprzedana na aukcji publicznej •.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *