Na czym polega dobra współpraca z agencją HR?

Współpraca pomiędzy hotelem i dostawcą personelu może łatwo się popsuć. Traci na tym nie tylko sam hotel, ale także jego goście, którzy muszą borykać się z niezadowolonymi pracownikami, znajdującymi się między młotem a kowadłem. W związku z tym wszelkie problemy należy rozwiązywać od razu, żeby utrzymać zdrową atmosferę w pracy. Ale jak to zrobić?

Podstawą każdej dobrej współpracy jest dobra komunikacja. Obie strony współpracujące ze sobą powinny ciągle ze sobą rozmawiać. Rozmawiać o potrzebach, oczekiwaniach i trudnościach. Niezmiernie ważne jest, aby zawsze informować o wszelkich problemach w momencie, gdy się pojawią, zamiast czekać przez klika dni. Z czasem coraz trudniej będzie ustalić fakty, a waga sytuacji nie będzie już taka jak na początku.

Stale informować o potrzebach

Należy stale informować nie tylko o potrzebach hotelu/klientów. Dostawca również powinien informować o swoich potrzebach. Jest to współpraca wzajemna. Weźmy na przykład problemy z dużą rotacją personelu. Wykorzystajmy perspektywę trzeciej osoby, żeby dotrzeć do sedna problemu. Może ona być związana z dostawcą, ale być może wynika z warunków, które można zmienić wewnętrznie. Często przyczyną problemu jest niesprawiedliwe traktowanie pracowników przez kadrę zarządzającą, brak przerw w pracy lub niskie wynagrodzenie. Poprośmy, aby nasz dostawca zbadał przyczynę problemu i powiedział prawdę, niezale [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne rabaty na szkolenia organizowane w ramach Akademii Hotelarza
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plAutor: Pamela Gmiter

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *