Pracownicy generacji Y

Określa się ich jako generacja Y, pokolenie Millenium, czyli urodzeni w późnych latach 80. i wczesnych 90. Dziś jest to najszybciej rozwijający się segment pracowników. Wychowani w dobie nowych technologii, samodzielni, nastawieni na rozwój i osiągnięcia, zdolni, ale niecierpliwi i z wysokimi wymaganiami, stracone pokolenie – najczęściej tymi słowami opisuje się najmłodszych pracowników.

Czy takie stwierdzenia są prawdziwe? Jakie rzeczywiście są oczekiwania i potrzeby młodego pokolenia wobec pracodawców? O odpowiedź na te pytania poprosiliśmy Olgę Bulat – kelnerkę w Novotelu Warszawa Centrum, Wojciecha Kałużyńskiego – F&B managera w Mercure Warszawa Centrum i Nicolasa Benfodda – F&B managera w Novotelu Warszawa Centrum.

Olga Bulat1,5 roku temu dołączyła pani do hotelu Novotel Warszawa Centrum jako stażystka. Co wywarło na pani szczególne wrażenie?

Przyjechałam do Warszawy studiować Zarządzanie w Turystyce i Rekreacji. Zaczęłam też szukać pracy. Miałam już doświadczenie jako kelnerka, lubiłam to zajęcie, ale nigdy wcześniej nie brałam pod uwagę takiej ścieżki zawodowej. Na początku w Novotelu Warszawa Centrum nie myślałam o takiej pracy na poważnie i na dłużej. Odkryłam jednak, że pracuję w świetnym zespole i to było dla mnie prawdziwą zachętą oraz motywacją do dalszej pracy i rozwoju.

[...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne rabaty na szkolenia organizowane w ramach Akademii Hotelarza
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plAutor: Anna Patoleta

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *