Dobry hotel w Świnoujściu

Duński deweloper Kristensen Group jeszcze w tym roku planuje rozpoczęcie budowy ekskluzywnego hotelu w Świnoujściu. Posiada tam już zespół 12 apartamentowców wakacyjnych Baltic Park, a teraz chce dobudować do nich cztery nowe obiekty.W artość planowanej inwestycji wynosi ok. 180 mln zł. W jej ramach powstać ma hotel o pow. 3,3 tys. mkw., budynek apartamentowy z blisko 150 mieszkaniami oraz kompleks rekreacyjny z basenami, kinem, fitness, centrum medycznym i kasynem, łącznie 21 mkw. powierzchni użytkowej. – Przed rozpoczęciem budowy powstrzymuje nas brak decyzji o zmianie planu zagospodarowania przestrzennego całej nadmorskiej dzielnicy, w której znajduje się nasza inwestycja.


Mamy nadzieję, że władze Świnoujścia uchwalą go jak najszybciej – mówi Jacek Twardowski, dyrektor handlowy Kristensen Group. − Mamy już zapewnione finansowanie inwestycji. Trwają rozmowy z dwoma sieciowymi operatorami hotelowymi, jeden działa już w Polsce, drugi jeszcze nie. Kristensen Group, która specjalizuje się w budowie i prowadzeniu nieruchomości wakacyjnych, oprócz Świnoujścia posiada swoje obiekty także w Wiśle, Karpaczu i Pasymiu na Mazurach. W Wiśle zamierza w tym roku rozpocząć drugi etap inwestycji Apartamenty Bukowa Góra. Do 44 już istniejących dołączyć ma 75 nowych apartamentów o pow. od 30 do 130 mkw. – Negocjujemy jeszcze zasady finansowania drugiego etapu inwestycji, ale mamy nadzieję, że na wiosnę będziemy mogli rozpocząć prace budowlane – mówi Jacek Twardowski.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *