Hilton: w Toruniu zamiast Radissona?

W kwietniu ruszył remont toruńskiego Starego Browaru, w którym inwestor deklarował otwarcie 4-gwiazdkowego hotelu Radisson. Teraz zainteresowany hotelem ma być Hilton.


Inwestorem jest biznesmen Krzysztof Mielewczyk, właściciel m.in. spółki Solaris, która zarządza dwoma hotelami w Toruniu (obydwa wystawione są na sprzedaż). Cztery lata temu kupił od miasta za 3 mln Stary Browar, zobowiązując się do uruchomienia hotelu w 2009 roku. Jednak z powodu kryzysu i zmiany planów inwestycyjnych Mielewczyka prace nie ruszyły, a miasto zagroziło, że jeśli remont nie rozpocznie się do końca kwietnia, będzie on musiał co miesiąc płacić karę 20 tys. zł. W kwietniu więc pojawiły się rusztowania i rozpoczęły się prace zabezpieczające budynek przed degradacją. – Sama inwestycja jeszcze nie ruszyła.


Niestety, bez operatora nie uda się zapewnić finansowania – wyjaśnia lokalnym „Nowościom” Tomasz Milczanowski, projektant hotelu. Wcześniej Mielewczyk informował, że prowadzi zaawansowane rozmowy z Radissonem. Teraz pojawiły się informacje, że otwarciem hotelu zainteresowany jest Hilton.– Z Radissonem rozmowy są trudne, z Hiltonem dużo prostsze, sieć jest bardzo zainteresowana, żeby uruchomić w Toruniu swój hotel – twierdzi Milczanowski. Znana marka ma przekonać banki do udzielenia kredytu na budowę. W Starym Browarze powstać ma hotel na ok. 100 pokoi.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *