Czwarta gwiazdka i nowe wcielenie hotelu Novotel Poznań Centrum

Jeden z najstarszych poznańskich hoteli – Novotel Poznań Centrum – radykalnie zmienił  oblicze. Znany kiedyś przede wszystkim z organizacji bankietów dla rządowych delegacji, po remoncie stał się nowoczesnym obiektem z wieloma udogodnieniami dla VIP-ów i gości biznesowych. W odnowionych wnętrzach mają oni do dyspozycji m.in. Business Club, sale konferencyjne, pokoje Executive oraz restaurację śniadaniową. Hotel zyskał też czwartą gwiazdkę.


Novotel Poznań Centrum przeszedł gruntowny remont. Odnowiono pokoje, sale konferencyjne, restauracje i bar, przy recepcji powstał Business Club. Wszystko po to, by wyjść naprzeciw zmieniającym się oczekiwaniom i potrzebom gości, zwłaszcza biznesowych. Hotel dysponuje łącznie 480 pokojami. Po remoncie w każdym z nich zyskał nowoczesną i przyjazną aranżację, indywidualnie sterowaną klimatyzację, wygodne biurko do pracy, telefon z bezpośrednim wyjściem na miasto, mini bar, szybki przewodowy i bezprzewodowy Internet. Dla gości, dla których problemem jest zmiana strefy czasowej, istotnym udogodnieniem jest możliwość całkowitego zaciemnienia pokoju.


Pokoje Executive

Z myślą przede wszystkim o klientach biznesowych, w hotelu Novotel Poznań Centrum pojawił się też zupełnie nowy rodzaj pokoi – o nazwie Executive. Aby zapewnić komfort pracy i wypoczynku na wyposażeniu tych pokoi są m.in. ekspresy do kawy Nespresso z wyborem najlepszych kaw oraz stacje dokujące do iPhone’ów i iPod’ów. Dzięki nim można bez słuchawek słuchać ulubionej muzyki w pokoju hotelowym, ciesząc się doskonałą jakością dźwięku płynącą z urządzeń potwierdzonych certyfikatem Apple. Stacje dokujące umożliwiają też doładowanie iPhona czy iPoda, jak również skorzystanie z funkcji radia lub budzika. Wyposażając pokoje „Executive” w stacje iHome hotele Novotel dołączyły do strony www.myiHotels.com. Pomaga ona w zlokalizowaniu hoteli na całym świecie, które szczególnie dbają o użytkowników urządzeń Apple i oferują im w pokojach wyposażenie do podłączania iPhona lub iPoda.  Oferta pokoi Executive obejmuje również wykonywanie darmowych rozmów lokalnych.


Największe sale w mieście

W czasie prac w hotelu Novotel Poznań Centrum gruntownie przebudowano sale konferencyjne. Obie zostały na nowo urządzone. Wielkie okna wychodzą na Stary Browar – poznańskie centrum handlowe, sztuki i biznesu. Sale można łączyć i zorganizować w nich bankiet nawet na tysiąc osób – to największe pomieszczenia konferencyjne w mieście. Można je także przedzielić dźwiękoszczelnymi ściankami, co przed remontem było niemożliwe. Sale wyposażono w nowoczesny sprzęt nagłaśniający i oświetlenie, które pozwala je zaaranżować w zależności od charakteru organizowanej imprezy czy konferencji.


Business Club z własną recepcją

Specjalnie dla stałych klientów korporacyjnych i VIP-ów w hotelu Novotel Poznań Centrum urządzono wyjątkowe miejsce. To przeszklone pomieszczenie przy głównej recepcji, gdzie goście mogą odpocząć na wygodnych kanapach, orzeźwić się zimnym napojem lub napić kawy z ekspresu, poczytać gazetę. Można tu również popracować – Business Club jest wyposażony w stoliki, krzesła, duże biurko i dostęp do Internetu, to również świetne miejsce na spotkanie z kontrahentem. Business Club ma też własną recepcję, która daje możliwość zameldowania się w hotelu bez oczekiwania w recepcji głównej.


Śniadania w nowej sali

Po gruntownej przebudowie główna restauracja hotelowa oraz bar znajdują się blisko siebie. Nowością jest oddzielna restauracja - śniadaniowa. Jednocześnie może w niej zjeść posiłek ponad 500 osób. Szef kuchni w hotelu Novotel Poznań Centrum - Rafał Borys serwuje gościom potrawy kuchni regionalnej i międzynarodowej. Są wśród nich również dania ekologiczne, przyrządzane w ramach nowej koncepcji kulinarnej – o nazwie NoVo. Posiłki przygotowywane są tylko ze świeżych produktów, często pochodzących z farm organicznych, nie używa się zupełnie półproduktów.


Trochę historii

Novotel Poznań Centrum to największy hotel w Poznaniu, z długoletnią tradycją - dawniej znany mieszkańcom tego miasta jako Orbis Hotel Poznań. Powstał w latach 1975-1978 i przez długi czas był miejscem często odwiedzanym przez delegacje rządowe i artystów. To tu odbywały się bankiety z udziałem władz przy suto zastawionych stołach przykrytych biało-czerwonymi obrusami czy imprezy otwierające Międzynarodowe Targi Poznańskie. W hotelu nocowali albo występowali tacy artyści jak Lady Punk, Zbigniew Wodecki, Halina Frąckowiak czy Drupi, który sam gotował sobie makaron w hotelowej kuchni. Nocował tu również libijski przywódca Muammar Kadafi. Bankiety organizowały m.in. ambasady lub konsulaty Holandii, Austrii i Szwajcarii.


W samym sercu miasta

Novotel Poznań Centrum leży w finansowym i kulturalnym centrum miasta, w pobliżu Międzynarodowych Targów Poznańskich i Starego Rynku. Jest ceniony zarówno przez gości biznesowych, jak turystów pragnących zwiedzić miasto.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *