Ibis w Gdańsku, ale nie w Sosnowcu

Orbis podpisał umowę franczyzową ze spółką Four Hotel na otwarcie hotelu ibis Budget ze 120 pokojami w centrum Gdańska w drugiej połowie 2017 roku. Z kolei spółka Eska, franczyzobiorca hoteli Mercure i ibis Styles w Sosnowcu, wstrzymała prace przy budowie tego 200-pokojowego kompleksu, który według początkowych zapowiedzi ruszyć miał w połowie 2013 roku.

ibis Budget (dawniej Etap) to najtańsza, 1-gwiazdkowa marka w portfolio Accoru. Gdański obiekt, zlokalizowany przy ul. Pszennej w sąsiedztwie Novotelu Centrum, będzie pierwszym hotelem, który działać ma w Polsce pod tą marką na zasadzie franczyzy. Pozostałych dziewięć – po dwa w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu oraz w Katowicach, Szczecinie i Toruniu, należy do Orbisu. W połowie 2010 roku podpisano umowę franczyzową na uruchomienie hoteli ibis Styles i Mercure w Sosnowcu. Była to pierwsza umowa dotycząca, nieobecnej wówczas w Polsce, marki ibis Styles (dawniej All Seasons). Orbis miał też zarządzać obydwoma hotelami, które powstawały w ramach adaptacji XIX-wiecznego budynku byłej elektrowni Renard i rozdzielni kopalni „Sosnowiec”. Prace trwały tam już wiele miesięcy wcześniej, a podpisanie umowy z Orbisem miało umożliwić dokończenie tej inwestycji. Początkowo planowano uruchomienie kompleksu w połowie 2013 roku, potem ten termin się przesuwał. W połowie 2014 roku inwestor – firma handlowo-usługowa Eska – twierdził, że wykonano 50 proc. prac. Kilka miesięcy później wstrzymano je całkowicie z powodu problemów

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *