Zmiana wiceministra turystyki

Katarzyna Sobierajska, która od siedmiu lat, czyli od początku rządów Donalda Tuska, była podsekretarzem stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, gdzie odpowiadała za sprawy turystyki i hotelarstwa, została odwołana. Zastąpił ją Tomasz Jędrzejczak, dotychczasowy sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Tomasz Jędrzejczak ma 33 lata, jest absolwentem socjologii Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Pracował m.in. w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, zajmował się funduszami unijnymi w Wojewódzkim Urzędzie Pracy oraz Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych. Był wicedyrektorem biura poselskiego Janusza Piechocińskiego, zarządzał jego sztabem wyborczym w trakcie kampanii do Parlamentu Europejskiego w 2009 roku. Od grudnia 2012 roku, gdy Janusz Piechociński został ministrem gospodarski, pełnił funkcję szefa gabinetu politycznego ministra. W lutym 2013 roku objął stanowisko sekretarza stanu w KPRM. Odpowiadał tam za „zadania związane ze współpracą ze środowiskami społecznymi, dialogiem społecznym oraz obsługą Rady do Spraw Uchodźców i Rady do Spraw Polaków na Wschodzie”. Jest członkiem Komitetu Rady Ministrów ds. Cyfryzacji. Katarzyna Sobierajska przed przyjściem do Ministerstwa Sportu i Turystyki pracowała w Polskiej Organizacji Turystycznej jako dyrektor departamentu promocji, zarządzała również Convention Bureau of

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *