Dobry listopad dla hoteli

Listopad 2014 był udany dla polskich hoteli w największych miastach. Obłożenie w porównaniu do listopada 2013 wzrosło w poszczególnych miastach od czterech do siedmiu punktów procentowych, a RevPAR od siedmiu do siedemnastu procent. Z wyjątkiem Warszawy, gdzie rok wcześniej odbywał się szczyt klimatyczny. Ale i tak miała ona najwyższe obłożenie spośród wszystkich miast w Europie Środkowo-Wschodniej – 75,5 proc.

Takie dane przynosi najnowszy raport firmy STR Global, która bada ceny i obłożenie na podstawie informacji uzyskiwanych bezpośrednio od hoteli (głównie sieciowych, ale to one wyznaczają benchmark cenowy na rynku).

Listopad

Najwyższe obłożenie w listopadzie odnotowały hotele warszawskie, ale spadło ono w porównaniu do listopada 2013 o 2,5 pkt. proc. z 78 proc. Aż o 12 punktów wzrosło w hotelach wrocławskich, z 55,5 do 67,5 proc., w Trójmieście o siedem p.p. – do ponad 54 proc., w Poznaniu o pięć – do blisko 52 proc, a w Krakowie o cztery – do 68,5 proc. Wyższe obłożenie nie przełożyło się na wzrost średnich cen za pokój, bo we Wrocławiu spadły one o ponad sześć proc. (do 194,5 zł, wszystkie sumy podawane w zaokrągleniu), a w Poznaniu o ok. cztery proc. (249 zł). O 1-2 proc. wzrosły ceny w Krakowie (228 zł) i Trójmieście (249,5 zł).

[...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Wybierz prenumeratę papierową, albo elektroniczną. Czytaj tak jak Ci wygodnie.

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko, bądź swoją pocztę e-mail
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum wydań od 2005 roku, dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne zniżki na szkolenia Akademii Hotelarza i konferencje organizowane przez „Hotelarza”
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza, skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plAutor: Piotr Stawiński

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *