Warszawa − stolica biur i biznesu

Autor: Piotr Stawiński
Warszawa rozwija się bardzo dynamicznie już od kilkunastu lat. Powstają nowe inwestycje komercyjne, zwłaszcza w zakresie obiektów biurowych, jak też hoteli i mieszkań o wysokim standardzie (apartamenty). Na rynku hotelowym dominują obiekty najwyższych kategorii.
ht_2010_05-9.jpg


ht_2010_05-7.jpgCHARAKTERYSTYKA MIASTA

Duży popyt na powierzchnie biurowe jest konsekwencją z jednej strony rzeczywistego rozwoju gospodarki miasta, z drugiej zaś − postrzegania Polski, jako państwa o szybkim tempie wzrostu gospodarczego oraz znacznym potencjale ekonomicznym i demograficznym, które to cechy − w opinii międzynarodowej − przekładają się na nowy wizerunek Warszawy: miasta przyjaznego inwestorom. Najnowszy raport „European Cities Monitor” (Cushman&Wakefield Healey&Baker) informuje o awansie Warszawy do pierwszej dwudziestki najlepszych lokalizacji biznesowych w Europie. Warszawa jest typowym miastem biznesowym, które dzięki swojej centralnej lokalizacji w Polsce i Europie jest idealnym miejscem na organizacje wydarzeń z branży MICE. Warsaw Convention Bureau szacuje, że w 2008 roku Warszawa gościła prawie 1,2 mln uczestników MICE. Najczęściej odwiedzane imprezy to:

ht_2010_05-6.jpg
 • targi (560 tys.) − 47 proc.
 • konferencje (360 tys.) − 31 proc.
 • Imprezy firmowe/Corporate events (220 tys.) − 19 proc.
 • Incentives (40 tys.) −3 proc.

Popularność Warszawy wśród zagranicznych firm zajmujących się organizacją MICE rośnie dzięki relatywnie niskim cenom w stolicy oraz dzięki temu, że Warszawa zaczyna być postrzegana jako interesująca alternatywa dla typowych destynacji MICE. Jednakże infrastruktura stolicy musi być udoskonalona. Według Warsaw Convention Bureau brakuje w Warszawie dużego, nowoczesnego centrum konferencyjnego, w którym można by było zorganizować większą imprezę międzynarodową. Inwestycja ta byłaby brakującym ogniwem w sukcesie Warszawy jako europejskiej destynacji MICE. Faktem jest, iż Warszawa jest miastem najlepiej skomunikowanym w kraju, co w przypadku MICE ma ogromne znaczenie. Okęcie to największy port lotniczy w Polsce, w 2008 roku obsłużył blisko 9,5 mln pasażerów. Najbardziej popularne są połączenia z Londynem, Paryżem, Frankfurtem i Amsterdamem. Warszawa jest również strategicznym punktem połączeń kolejowych. Jeśli chodzi o dojazd do Warsza [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Wybierz prenumeratę papierową, albo elektroniczną. Czytaj tak jak Ci wygodnie.

Prenumerata HOTELARZA to:
 • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko, bądź swoją pocztę e-mail
 • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
 • (w tym archiwum wydań od 2005 roku, dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
 • Specjalne zniżki na szkolenia Akademii Hotelarza i konferencje organizowane przez „Hotelarza”
 • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
 • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
 • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza, skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plKomentarze

 • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
 • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *