Qubus w Łodzi

Zarząd spółki Qubus Hotel Management postanowił o budowie hotelu w Łodzi. Prace budowlane na rogu alei Mickiewicza i ulicy Żeromskiego – mają się rozpocząć jeszcze w tym roku. Powstanie trzygwiazdkowy, sześciokondygnacyjny hotel na 120 miejsc.

hot_2005_04-50-a.jpg

Spółka planowała to od trzech lat, jednak wcześniejsze rozpoczęcie budowy uniemożliwiały kłopoty z prawem własności do terenu, nie sprzyjała jej także recesja w Polsce i panujący w Łodzi marazm gospodarczy. Sytuacja się zmieniła, gdy w mieście i okolicach powstało wiele nowych inwestycji.

hot_2005_04-51-a.jpg

Spółka ma już grunt i pozwolenie na budowę. Hotel zaprojektowała trzy lata temu łódzka Autorska Pracownia Architektury Projekt. Budynek ma nietypowy kształt, powstał na planie półokręgu. Bryła wpasowuje się w łuk jezdni – biegnie wzdłuż ulicy Żeromskiego i wchodzi w aleję Mickiewicza (hotel będzie oddalony od jezdni o 20 metrów). Wyłożona klinkierem elewacja budynku ma nawiązywać do architektury fabrycznej

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *