Różany Gaj na sprzedaż

Trudna sytuacja finansowa Jastrzębskiej Spółki Węglowej spowodowała, że na sprzedaż wystawiony został jej 3-gwiazdkowy hotel Różany Gaj w Gdyni z 39 pokojami. Cena wywoławcza wynosi 28,5 mln zł netto. Przy okazji wyszło na jaw, ile zarządzający nim Dobry Hotel płaci miesięcznie za dzierżawę – 70 tys. zł.

JSW próbowała sprzedać ten hotel kilka lat temu, wówczas działający pod nazwą Antracyt, najpierw za 15 mln, a potem za 11 mln. Ponieważ jednak nie znaleźli się chętni na zakup podupadłego obiektu, spółka zdecydowała się sama w niego zainwestować. Kosztem 27 mln zł poddano go gruntownemu remontowi, pozostawiając ze starego obiektu jedynie bryłę. Powrócono do przedwojennej nazwy, z czasów gdy Różany Gaj był symbolem luksusu, i wyposażono w najnowsze rozwiązania technologiczne i proekologiczne, strefę relaksu z basenem, saunami i jacuzzi, nowoczesną salę konferencyjną o pow. 80 mkw., ogród z placem zabaw itp. Po zakończeniu prac remontowych w 2012 roku hotel z widokiem na Zatokę Gdańską, zlokalizowany w najdroższej lokalizacji w Gdyni, na Kamiennej Górze wydzierżawiono na pięć lat spółce Dobry Hotel. Średnie ceny za pokój 2-osobowy wynoszą w lutym ok. 300 zł. Przetarg na sprzedaź hotelu odbędzie się 9 czerwca w Jastrzębiu Zdroju.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *