Znika Micros Fidelio

Pojawia się Oracle. Z początkiem marca polski oddział Micros Fidelio – lidera w branży oprogramowania dla hotelarstwa, zacznie działać w ramach koncernu Oracle w dziale Oracle Hospitality. Jakie przyniesie to zmiany w strukturze dotychczasowego Microsa? Na razie nie wiadomo.

Zmiana jest efektem globalnego przejęcia przez Oracle w 2014 roku Micros Fidelio. „Oracle, w oparciu o solidne podstawy, które wypracowała firma Micros dla branż hotelarskich i F&B, stworzył nową, globalną jednostkę biznesową – Oracle Hospitality, aby przyśpieszyć rozwój innowacyjnych rozwiązań w chmurze, w obszarze technologii mobilnych oraz zapewniania lepszej satysfakcji klientów”, informuje Oracle. „W setkach tysięcy systemów, już wdrożonych w hotelach, restauracjach, statkach wycieczkowych oraz innych lokalizacjach, Oracle Hospitality wypełnia zobowiązanie firmy Micros do zapewnienia szybkich, niezawodnych usług i rozwiązań, zarówno dla małego, jak i dużego biznesu”. Oracle to firma sofware’owa wyspecjalizowana w oprogramowaniu dla przedsiębiorstwa, głównie „data–bazowym”, a obecnie opracowuje sprzęt i oprogramowanie, które współpracują ze sobą w chmurze i w centrach przetwarzania danych przedsiębiorstw. Do Oracle należy m.in. najpopularniejszy język programowania Java i firma Sun Microsystems. Oracle jest drugim na świecie (po Microsoft) pod względem przychodów sprzedawcą oprogramowania. W ubiegłym roku jego obroty osiągnęły 14 mld dolarów. – Utworzenie działu Oracle Hospitality opiera się na strategii tworzenia globalnych jednostek biznesowych, które pomagają naszym klientom w rozwiązywaniu ich najważniejszych problemów biznesowych, dzięki połączeniu najlepszych w swojej klasie technologii, szerokiej wiedzy branżowej i doświadczenia – powiedział Bob Weiler, wiceprezes Oracle, szef globalnych jednostek biznesowych.

– Dzięki połączeniu tych dwóch wielkich marek tworzymy możliwości, których nigdy wcześniej nie widziałem w branży hotelarskiej – powiedział z kolei Mike Webster, wiceprezes Oracle i dyrektor generalny działu Oracle Retail & Hospitality. Nowa globalna jednostka biznesowa ma połączyć wiedzę firmy Micros z globalną pozycją i innowacyjnością Oracle. Platforma Oracle dla branży hotelarskiej ma zaoferować zintegrowany pakiet oprogramowania, rozwiązania w oparciu o technologie chmury i sprzęt dla hoteli, restauracji, ośrodków rekreacyjnych, od firm małych i niezależnych, aż do globalnych sieci.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *