Obiecują 100 mln euro

Kolejna firma obiecuje zainwestować w Polsce 100 mln euro. Tym razem deszcz pieniędzy ma pochodzić od niemiecko-szwajcarsko-holenderskiego holdingu Blue Planet, a beneficjentem ma być gmina Chojnice (woj. pomorskie). Rozmowy w sprawie inwestycji prowadzi w imieniu Blue Planet firma Jakobi i Partnerzy mająca siedzibę w Opolu. Spółka deklaruje m.in. budowę pięciogwiazdkowego hotelu z basenem, wioski żeglarskiej, ośrodka turystycznego i pola golfowego (wszystko to w różnych miejscowościach gminy Chojnice). Inwestor obiecuje stworzenie 400–600 nowych miejsc pracy. Blue Planet to doświadczona firma  – zapewnia Zbigniew Szczepański, wójt gminy Chojnice. Realizowała inwestycje w Holandii i Dubaju. Spółka Jakobi i Partnerzy reprezentowała Blue Planet w przetargu na dzierżawę nieczynnego obecnie lotniska wojskowego w gminach Konarzyny i Przechlewo w województwie pomorskim – dodaje (gdyby holding zgłosił się do przetargu osobiście, musiałby mieć zgodę MSWiA i resortu rolnictwa – red.). Na lotnisku – według planów – miałyby w przyszłości lądować samoloty sportowe
i awionetki. Przedstawiciel firmy Jakobi i Partnerzy nie chciał rozmawiać o planowanej inwestycji z redakcją „Hotelarza”. Nie można dotrzeć także choćby do strony internetowej tajemniczej firmy Blue Planet.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *