W końcu będzie IBB na Długim Targu

3-gwiazdkowy IBB Blu Hotel Gdańsk z 88 pokojami w trzech kamienicach przy Długim Targu ruszyć ma wiosną 2017 roku. Wartość inwestycji szacowana jest na 11 mln euro. Deweloper Von Der Heyden Group zapowiadał ją od 2008 roku, ale wówczas miał to być hotel 5-gwiazdkowy.

Prace budowlane zacząć się mają we wrześniu. Von der Heyden Group kupiło tę nieruchomość w przetargu od Banku Millenium w 2006 roku. Trzy przylegające do siebie kamienice zlokalizowane są na rogu Długiego Targu i Mieszczańskiej, niemal naprzeciwko fontanny Neptuna. W połowie lutego zakończyły się negocjacje dotyczące finansowania projektu „Długi Targ” i została podpisana umowa na finansowanie go przez Alior Bank. Początkowo koncepcją VDHG było stworzenie 5-gwiazdkowego hotelu butikowego, jednak w wyniku zmieniających się warunków rynkowych pomysł ten został zrewidowany w odpowiedzi na potrzeby lokalnego rynku. Teraz powstać ma modny hotel 3-gwiazdowy ze współczesnymi wnętrzami i nowoczesnymi rozwiązaniami. – Rozpoczęcie tego wyjątkowego projektu zabrało nam bardzo dużo czasu. Początkowo nasze plany zostały pokrzyżowane przez kryzys finansowy, w wyniku którego zaprzestano finansowania projektów hotelowych w Europie i w Polsce w szczególności – powiedział po podpisaniu umowy na finansowanie Sven von der Heyden. – Następnie Von der Heyden Group skupił się na innych projektach, np. w Monachium czy w Poznaniu, które wymagały 100 proc. naszej uwagi. Powstałe opóźnienie nie stanowi jednak problemu, gdyż jesteśmy w posiadaniu trzech kamienic we wspaniałej lokalizacji i czas nie jest w tym przypadku aż tak istotny. Inwestor znajduje się obecnie w końcowej fazie prac projektowych prowadzonych we współpracy z lokalnym architektem Michałem Skwarłą i projektantem wnętrz Tomaszem Wojtkowiakiem, jak również w trakcie przygotowywania dokumentacji technicznej i prac przygotowawczych do zorganizowania przetargu na generalnego wykonawcę. Miejsce to zaoferuje na wynajem blisko tysiąc mkw. powierzchni handlowej lub na dodatkowe usługi hotelowe, takie jak restauracja, centrum odnowy oraz butiki. Operatorem hotelu będzie związana z VDHG sieć IBB Hotel Collection, która w Polsce zarządza dwoma 4-gwiazdkowymi hotelami: IBB Andersia w Poznaniu i IBB Grand Hotel Lubinianka w Lublinie, a także dwoma hotelami w Niemczech i trzema w Hiszpanii. Von der Heyden Group to spółka deweloperska założona w 1989 roku, specjalizująca się w wyszukiwaniu i zagospodarowywaniu nisz na europejskim rynku nieruchomości. Realizuje projekty deweloperskie w budynki biurowe i hotele zlokalizowane w ścisłych centrach

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *