Czwarta gwiazdka Presidenta…

Hotel, który mieści się w neorenesansowym budynku z XIX wieku wpisanym do Krajowego Rejestru Zabytków, zaczął przyjmować gości 115 lat temu. Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków w mieście. Obecnie na czterech piętrach znajduje się 41 pokoi, dostępnych w zróżnicowanej kolorystyce wykończenia wnętrz: rubinowej, szafirowej, szmaragdowej i bursztynowej. Hotel dysponuje też stylową restauracją i salą konferencyjną o pow. 80 mkw.


Właścicielem hotelu jest spółka Birch związana z irlandzką grupą deweloperską IGD.– Przyznanie czterech gwiazdek to wynik planowego działania, realizowanego od dnia zakupu hotelu w 2007 roku – mówi Maria Makal-Młynarska, dyrektor hotelu President. – W ciągu trzech lat hotel został poddany kapitalnemu remontowi, przywrócono blask zabytkowej elewacji i wyremontowano wszystkie pokoje. Jak twierdzi dyrektor hotelu, standard wyposażenia przewyższa nawet wytyczne dla czterech gwiazdek – pokoje na dwóch piętrach są klimatyzowane, a wszystkie wyposażone są w minibary i sejfy elektroniczne. – Decyzja Urzędu Marszałkowskiego potwierdza nasze starania w doprowadzeniu hotelu do świetnej formy, nie tylko samego budynku, ale produktu jako takiego, czyli sumy korzyści dla naszego gościa – podkreśla Makal-Młynarska.


W tym roku uruchomiono, powracając do dawnej tradycji, letni ogródek, gdzie serwuje się specjały, takie jak domowy sok z kwiatów czarnego bzu, oraz herbatę z domową konfiturą z pigwy i kumkwatu. We wrześniu otwarte zostanie centrum odnowy – Welness Organic. Kierownik ds. Sprzedaży i Marketingu Ewelina Legierska-Drewniak twierdzi, że decyzja kategoryzacyjna nie spowoduje podwyższenia cen pokoi: – Znamy rynek i wiemy, jaki poziom cen jest realny i akceptowalny przez naszych gości. Planujemy natomiast dodanie kilku kolejnych, dodatkowych usług dla naszych gości, co pozwoli nam zwiększyć zyski.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *