Giełda pracy w hotelarstwie

22 listopada pojawi się branżowy portal, jakiego do tej pory w polskim hotelarstwie nie było – internetowa giełda pracy Hotelcareer. To polska wersja serwisu działającego od 1999 roku w Niemczech, a także w Szwajcarii i Austrii. Obecnie znajduje się na nim ok. 9 tys. ogłoszeń.


Twórcy portalu liczą, że w ciągu pierwszych miesięcy działania w Polsce pojawi się tam kilkaset ogłoszeń rekrutacyjnych. − Polska jest największym rynkiem w Europie Środkowej, branża hotelarska i cała gospodarka dynamicznie się rozwijają, są tu już praktycznie wszystkie największe sieci, zbliżające się Mistrzostwa Europy w piłce nożnej jeszcze tę dynamikę zwiększą, a nie ma tu podobnego produktu do naszego. To wszystko spowodowało, że zdecydowaliśmy się otworzyć polską wersję naszego portalu – tłumaczy Arne Lorenzen, prezes niemieckiej firmy Yourcareergroup, która prowadzi serwisy hotelcareer.com dla branży hotelarskiej, touristikcareer.com i gastronomiecareer. com. Hotelcareer.com to czołowy portal pracy dla specjalistów i managerów w branży hotelarskiej w krajach niemieckojęzycznych. Ofer ty pracy zamieszcza tam obecnie 2,8 tys. pracodawców, z czego ok. 15 proc. pochodzi z sieci, a reszta z obiektów niezależnych, zarejestrowanych jest ponad 50 tys. kandydatów do pracy, miesięcznie odwiedza ją ok. 800 tys. odsłon.


Na portalu znajdą się: wyszukiwarka ofert, aktualne informacje branżowe, oferty tygodnia, charakterystyki poszczególnych grup zawodowych, opis całego procesu rekrutacyjnego, oferta edukacyjna informująca o szkoleniach i kursach, oferty pracy za granicą, możliwość zaabonowania newslettera ukazującego się co dwa tygodnie itp. − Przekrój ofert pracy jest szeroki, od pomocy kuchennych po dyrektora generalnego, ale większość dotyczy specjalistów z poszczególnych grup zawodowych – mówi Arne Lorenzen. – Pracodawcy potrzebują takiej platformy, ponieważ cały czas brakuje im wykwalifikowanych kadr. W Niemczech np. wiąże się to ze starzeniem społeczeństwa, jest coraz mniej młodych ludzi, którzy stanowią największą część pracowników w hotelarstwie, do tego często przechodzą do innych branż. Yourcareergroup liczy, że w ciągu pierwszych trzech miesięcy na polskiej stronie pojawi się co najmniej 200 ogłoszeń o pracę.


W tym celu Arne Lorenzen przyjechał do Polski na spotkania z dyrektorami generalnymi i personalnymi największych hoteli. Portal chce też nawiązywać współpracę z uczelniami hotelarskimi. W początkowym okresie ogłoszenia będzie można zamieszczać za darmo. Po pewnym czasie wprowadzony zostanie cennik uzależniony od liczby wykupionych ogłoszeń, czasu wyświetlania itd. (np. w zagranicznych wersjach pakiet do trzech ogłoszeń pokazywanych przez miesiąc kosztuje 199 euro, a przez trzy miesiące 459 euro). Swoje CV można umieszczać za darmo.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

1 komentarz do “Giełda pracy w hotelarstwie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *