Prezydent w Krynicy obniża kategorię

Hotel Prezydent w Krynicy-Zdrój zdecydował się obniżyć kategorię z pięciu do czterech gwiazdek. To kolejny hotel po krakowskim Sympozjum i warszawskim Hiltonie, który zdecydował się na taki krok.


Prezydent Medical SPA & Wellness dysponuje 66 pokojami, ośmioma salami konferencyjnymi na 370 osób, Ambasadą Zdrowia i Urody SPA z basenem, trzema rodzajmi saun, jaccuzzi, kaskadami wodnymi, 15 gabinetami, siłownią i solarium. Historia obiektu sięga lat 30. XX wieku, gdy ówczesny prezydent Ignacy Mościcki podjął decyzję o budowie Willi Prezydenckiej, która obecnie stanowi część hotelu, w której gościli potem m.in. Józef Piłsudski, Bolesław Bierut i Piotr Jaroszewicz. Obecnie jest to popularne miejsce wśród gości uczestniczących w Forum Ekonomicznym, odbywającym się w Krynicy, w którym udział biorą politycy i biznesmeni z całego świata. Od 2005 roku właścicielem obiektu jest spółka FC Promotor, która we wrześniu 2008 roku uruchomiła tu hotel 5-gwiazdkowy. W ostatnich miesiącach luksusowe hotele nastawione na obsługę dużych grup konferencyjnych i gości biznesowych obniżają swoją kategorię z pięciu gwiazdek, gdyż po kryzysie wiele firm wprowadziło wewnętrzne procedury zabraniające w dobie oszczędności organizowania imprez i nocowania w tego typu obiektach.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *