Trwa Hotel Przyjazny Rodzinie

W ciągu kilku tygodni od startu trzeciej edycji konkursu Hotel Przyjazny Rodzinie zgłosiło się 28 hoteli z całej Polski. Najliczniej są reprezentowane Kraków i Kołobrzeg.


Obok obiektów, które uczestniczą już po raz trzeci w akcji, takich jak Holiday Inn Warszawa Józefów, andel’s Kraków, pensjonat Galiny, Majątek Giże Marczak, Villa Hoff w Trzęsaczu, hotel Witek z Krakowa, Arka Medical w Kołobrzegu, Lidia w Darłowie, Klimek w Muszynie, dołączyły m.in. hotel Swing w Krakowie, Dwór Elizy w Długopolu- Zdrój, Bursztynowy Pałac w Świeszynie. Zgłoszenia przyjmowane są do końca marca. Celem kampanii jest pokazanie obiektów noclegowych w Polsce, w których przyszłe matki oraz rodziny z dziećmi będą się czuły komfortowo, spokojnie i bezpiecznie. Jednym z rezultatów kampanii jest stworzenie nowej kategorii hoteli w Polsce: HOTEL RODZINNY, rozumiany jako miejsce przyjazne i spełniające określone standardy dla rodzin z dziećmi i kobiet w ciąży.


Do partnerów kampanii dołączyli kanał Polsat News, Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego i HOTELARZ. – Kontynuujemy nasze hasło „Dziecko VIPem w hotelu”, ponieważ nadal jest dużo do zrobienia, choć w wielu obiektach podgrzewacz do butelek czy przewijak w pokoju są już standardem. Marzy mi się, aby w hotelach było więcej programów animacyjnych dla dzieci, aby życzliwie reagowano na potrzeby małych i dużych dzieci – mówi Violetta Hamerska, przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego Akcji. – Chcielibyśmy bardzo, aby w tej edycji było więcej różnorodnych obiektów, które będą dostępne na każdą kieszeń. W konkursie zwracana jest szczególna uwaga na: utrzymanie standardów bezpieczeństwa w wyposażeniu hoteli, obsługę w hotelu, promocję zdrowego menu dla dzieci, bezpieczeństwo i edukacyjne aspekty kącików zabaw dla dzieci oraz programy animacyjne dla dzieci i rodzin.


Każdy obiekt, zgłaszający się do udziału w konkursie, zostaje zweryfikowany przez Kapitułę i walczy o tytuł i certyfikat „HOTEL PRZYJAZNY RODZINIE”. Członkami Kapituły są m.in. Dorota Zawadzka, Renata Dancewicz, Beata Tadla, Marta Kuligowska, Ewa Gawryluk, Marcin Perchuć, Justyna Steczkowska, Odeta Moro-Figurska. Członkowie Kapituły wraz ze swoimi rodzinami biorą udział w wizytach oceniających i wypełniają kwestionariusz z opisanymi kryteriami. Relacje z wizyt są publikowane na stronie www.dzieckowhotelu.pl. Członkowie Kapituły wybierają zwycięski obiekt w kategoriach: Najlepszy hotel na wypoczynek i wakacje dla rodziny, Najlepszy hotel miejski dla rodziny, Najlepszy pensjonat dla rodziny, Najlepszy ośrodek wypoczynkowy dla rodziny, Najlepsze letnisko (gospodarstwo agroturystyczne) dla rodziny.


W czasie trwania kampanii odbywa się głosowanie internautów i gości hotelowych. Podsumowanie akcji i ogłoszenie laureatów w poszczególnych kategoriach, połączone z wręczeniem statuetek i certyfikatów, odbędzie się podczas uroczystej gali w czerwcu.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *