Trzeba zacząć od… podstaw

Autor: Rafał Bielawa
Ośrodki Spa & Wellness to miejsca, które łączą ukojenie z najnowocześniejszymi technologiami, przyjazne środowisko z profesjonalizmem. Wybór właściwych urządzeń, które nie tylko zapewnią najlepsze standardy wykonywanych zabiegów, ale także wkomponują się w wizerunek całego obiektu, to podstawowe zagadnienie przy planowaniu nowej inwestycji lub rewitalizacji istniejącego ośrodka. Już na etapie projektowania należy się zastanowić, jakie urządzenia chcemy wprowadzić w naszym SPA, i wybrać firmę, która te urządzenia dostarczy, warto zwrócić uwagę na to, żeby służyła także doradztwem, szkoleniami oraz fachową obsługą i serwisem. Wybór linii sprzętowej determinuje całą konstrukcję ośrodka. Logiczne ustawienie urządzeń oraz właściwe przyłącza instalacyjne powinny być zaplanowane jeszcze przed przystąpieniem do prac budowlanych. Jednym z najczęściej powielanych błędów jest rozpoczęcie planowania od wyboru linii kosmetyków i preparatów, które będą wykorzystywane do zabiegów, przed doborem całego programu sprzętowego. Na etapie projektowym należy pamiętać o infrastrukturze budowlanej i miejscach instalacji urządzeń, a dopiero w końcowym etapie można tworzyć menu zabiegowe. Wtedy to właśnie wybieramy odpowiednie preparaty i linie kosmetyczne. Jest to uwieńczeniem całego cyklu inwestycyjnego.
Zaczynamy od… leżanek Podstawowe wyposażenie to jednak nie skomplikow [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Wybierz prenumeratę papierową, albo elektroniczną. Czytaj tak jak Ci wygodnie.

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko, bądź swoją pocztę e-mail
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum wydań od 2005 roku, dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne zniżki na szkolenia Akademii Hotelarza i konferencje organizowane przez „Hotelarza”
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza, skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plKomentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *