Trzech chętnych nadal walczy o hotele WAM

Louvre Hotels Group, Griffin i SWAN International zostały dopuszczone przez Ministerstwo Skarbu do dalszego etapu prywatyzacji Grupy Hoteli WAM.

Przedmiotem transakcji jest 12 obiektów. Kolejny etap obejmuje przeprowadzenie ograniczonego badania dokumentów spółki i jej przedsiębiorstwa (tzw. due diligence) oraz złożenie wiążących warunków umowy nabycia udziałów WAM. Prywatyzacja obejmuje 12 z 17 obiektów Grupy Hoteli WAM, a cenę wyznaczono na 132 mln zł. Wyłączono z niej warszawskie hotele Belwederski i Mazowiecki, hotel Neptun w Gdyni, Dedal w Malborku i Zamek Czocha na Dolnym Śląsku, gdyż nieruchomości z nimi związane nie są własnością tej spółki. Spółka jedynie zarządzała operacyjnie tymi hotelami zgodnie z umową zawartą z Wojskową Agencją Mieszkaniową, która jest właścicielem tych obiektów. Mimo tego nadal zainteresowane są nimi: sieć Louvre Hotels Group, która posiada w Polsce 16 hoteli pod markami Campanile, Premiere Classe i Golden Tulip; fundusz Griffin Topco III inwestujący w nieruchomości w Europie Środkowej i Wschodniej (jest w trakcie zakupu firmy deweloperskiej Echo Investment i należącej do PKO BP Qualia Development) oraz SWAN International, warszawska spółka, w której większościowym udziałowcem jest Artur Jarczyński, znany stołeczny restaurator, a drugim wspólnikiem cypryjski Borialis Holding Ltd.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *