Kolejne hotele na Wyspie Spichrzów

Na Wyspie Spichrzów w Gdańsku w sąsiedztwie otwartego w marcu hotelu Puro planowane są dwa kolejne hotele. Powstać mają w ramach kompleksów mieszkaniowo–biurowo–usługowych ze „spichlerzem” w nazwach.

Spółka Spichlerz Ognisty Wóz, należąca do gdańskich Zakładów Mięsnych Nowak, planuje wybudować zespół budynków usługowo–mieszkaniowych z hotelem. Projekt ma już pozwolenie na budowę. – Operator hotelu został już wybrany, ale nie chcę go jeszcze ujawniać – powiedział Zbigniew Nowak „Gazecie Wyborczej. Trójmiasto”. – Z budową chcemy ruszyć na przełomie roku. Całość planujemy zrealizować w roku 2017. To duże wyzwanie, ale myślę, że mu sprostamy. Z kolei w formule partnerstwa publicznoprywatnego na działkach należących do gminy powstanie inwestycja pod nazwą Granaria, od łacińskiego granarium – spichlerz. Miasto podpisało w tym roku umowę z konsorcjum firm Multibud W. Ciurzyński SA oraz Immobel, które do końca 2018 roku ma wybudować pierwsze obiekty, w tym hotel zaprojektowany przez pracownię RKW Rhode Kellermann Wawrowsky. W ramach całego kompleksu planowana jest budowa ok. 500 mieszkań, a także biura, lokale usługowe, garaże podziemne oraz wielofunkcyjna przestrzeń do organizacji dużych wydarzeń. – Cały projekt chcemy prowadzić w otwartym dialogu, nie tylko z władzami Gdańska, ale ze wszystkimi mieszkańcami i sąsiadami, włączając Zbigniewa Nowaka. Pierwszy etap inwestycji rozpocznie się jesienią, powstanie 20 tys. powierzchni użytkowej: przestrzeń mieszkalna, hotelowa i komercyjna. – zapowiada Gaetan Piret z Immobel. Rozbudowany ma być też sam hotel Puro, co planowano od początku inwestycji. Po uruchomieniu 93–pokojowego hotelu, w przyszłości ruszyć ma na sąsiedniej działce budowa drugiej części obiektu o podobnej pojemności. 11–kondygnacyjny budynek zaprojektowany został w taki sposób, aby mógł być połączony z nową częścią i tworzyć pierzeję ul. Stągiewnej. W lipcowym numerze informowaliśmy o inwestycji na Wyspie Spichrzów realizowanej przez firmę deweloperską Dekpol, która rozpoczyna tam budowę kompleksu pięciu połączonych ze sobą budynków z blisko 300 mieszkaniami i aparthotelem ze 174 pokojami, sprzedawanymi w systemie condo. I etap inwestycji z aparthotelem ma być oddany do użytku w styczniu 2017 roku. • R E K L A M A Kolejne hotele na Wyspie

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *