Antracyt zmienia się w Różowy Gaj

Jastrzębska Spółka Węglowa postanowiła zainwestować w swój 2-gwiazdkowy hotel Antracyt w Gdyni i przerobić go na obiekt wyższej kategorii Różany Gaj, nawiązujący do przedwojennych tradycji.


JSW od 2008 roku chciała sprzedać ten położony w najdroższej lokalizacji w Gdyni − na zboczu Kamiennej Góry obiekt, jednak mimo obniżenia ceny z 15 do 11 mln zł nie było chętnych i spółka zdecydowała się przekazać go w zarządzanie podległej sobie Jastrzębskiej Agencji Turystycznej. Budynek, postawiony w 1929 roku i przebudowany w latach 70., wymagał dużych inwestycji remontowych, na które się ostatecznie zdecydowano. Przed wojną działał tu luksusowy pensjonat Różany Gaj. Hotel zamknięto we wrześniu ub.r., a ponowne oddanie do użytku planowane jest w sierpniu tego roku. W hotelu powstanie mini SPA z basenem, saunami, jacuzzi i gabinetem odnowy biologicznej oraz nowoczesne sale konferencyjne z możliwością prowadzenia wideokonferencji. Znajdzie się w nim 37 pokoi z lodówkami, mini sejfami i 32-calowymi telewizorami LCD oraz cztery apartamenty. Wszystkie pomieszczenia zostaną wyposażone w nowoczesny system klimatyzacji. Prace modernizacyjne obejmują wymianę całej instalacji, stolarki okiennej i drzwiowej oraz termomodernizację elewacji. Wprowadzone zostaną nowoczesne systemy nadzorowania budynku BMS, a woda ogrzewana będzie z wykorzystaniem kolektorów słonecznych. Zmieni się również otoczenie obiektu: przewidziano ogródek kawiarniany, plac zabaw, większy parking i aranżacja zieleni (krzewy, kwiaty, ścieżki, schody terenowe, przycinka drzew). Projekt wykonała firma Archiplan z Gdyni.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *